Přeskočit navigaci
Kolcalukovye
  • Kolcalukovye
  • 11. 06. 2014 16:34
  • zadání upraveno: 23. 10. 2018 13:34

honorář za focení?

Ahoj, jaký je běžný honorář za focení pro začínající modelky, přibližně? akty a.. ne akty:)

dekuji moc!


Poslat na můj e-mail nahlásit

Zip

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Tvůj příspěvek je sice trochu off topic, takže i já budu off topic, ale nedá mi to.

Já sice dělám naprosto minimalistický postproces (a taky už prakticky nefotím modelingové fotky, jen reportáže), nebaví mě vrtat se v Photoshopu - ale s tvým postojem nesouhlasím. Je čistě na každém, jak si fotku udělá - s Photoshopem nebo bez postprocesu, černobílou nebo barevnou atd., dle libovolného dalšího kritéria. 

Mě se zas nelíbí, jak někdo má tendence brát "já to dělám dobře a kdo to dělá jinak, to dělá špatně." Tento přístup mi přijde hodně nevhdný obecně. Každý má cestu, jak vytvoří svou vizi, fotku, co chce. Jako zásadní mi přijde jediné hledisko - jestli je s výsledkem spokojen fotograf a ten, komu je fotka určena. 

Hádat se, kdo je víc fotograf, protože použil méně editoru mi přijde spíš směšné a každopádně žabomyší.

nahlásit

Roman 1971

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Tohle si zaslouží velký potlesk velký souhlas

nahlásit

Dan Cvakálek

V lepším případě TFP, jinak samozřejmě ona platí fotografa.

nahlásit

Kees Terberg

Reakce na Blonďák: Ahoj, je to hodně subjektivní, ale co se setkávám, tak focení aktů vyc...

I guess it comes down to what you think your time with the model will be worth. As a professional, I worked with agencies and the rates were on average between 20E and 100E per session. The model was responsible for transport and MU herself.

On one occasion,  I paid more for a single session here in Prague, as the model was experienced, she had an amazing studio and I was getting desperate to get the results that I was after. The rate paid for the session was more than worth it. I would have spent half the rate on a MUA and studio hire myself. This particular session was focused on Fine Art Nude where I needed complete trust to get the results that I was after. An amateur with my language issues and inability to explain exactly what I was after would very likely not have the same results. 

I have also worked with some of the fashion world's elite and the differences between a professional and an amateur can be night and day. The stylists who hire these kinds of models know what they want to portray and the catwalk shots will be featured in the glossy magazines internationally. These models sell the work of the stylists. Where most catwalk models will receive 25E for several hours of fitting, MU and less than two minutes on the floor, some will arrive at the venue, get their hair in the outfit, have their hair and MU touched up, walk the catwalk, pose with the stylist and head straight back to the waiting driver outside. These models will look like a few more nil than I could possibly dream of but these models are "the business". 

That said, I've worked with some of Prague's most amazing models and 1500 for a three-hour artistic nude session in the studio seems to be the norm. My TFP models get copies of the images I've shot. The paid models receive a financial reward in exchange for a contract and their time in front of my lens. 

A clear arrangement needs to be made before the session. If you agree to a TFP session, agree the number of images, the time frame, the style of photography involved, and make sure the model is not out of pocket for dedicating his / her precious time with you. 

If the model poses for money, he or she needs to be worth it through experience, a good portfolio with images that show the capacity of the model. The rates and services need to be clear and the agreements need to be made well before the session. 

The average rate of an escort girl in one of Prague's nightclubs is 2000csk for a session with a happy ending. Every visitor in these clubs will have been offered one or more services during a night out. I can imagine the confusion and why some people wonder what services will be provided for rates of 3000czk or more. This goes mainly for people who claim to be professional, have no portfolio, no recommendations and no agency references. 

Both the model and the photographer do a job. That job needs to be clear and if there is a financial arrangement, that needs to be just as clear as well. If I am a photographer, I will offer them a rate and a financial reward that I will expect for my services. I expect the same from a model. If I need a model, I'll look for one that ticks all the right boxes. I'll ask for his / her rates. If these rates are relative to the services expected, we can strike a deal. 

nahlásit

deRoiy

AT, DE, UK, FR, IT a takmer všade, okrem SK a CZ za Portrety od 120€/hodina. Vďaka hlúpim modelkám  a fotografom, sa trh uzavrel a okolité štáty sa urputne bránia angažovať SK modelky, nakoľko kazia prirodzené ľudské pochody.

Za umenie, krásu a za to že niečo vieš, sa všade na svete platí. Rakúske, Nemecké modelky ktoré ja poznám sú naozaj krásne, fungujú na 100%, čo je dohodnuté, to platí, ak je dojednaná nahota, tak je jedno kde sa fotí, koľko ľudí je okolo,  ale tie berú podst. viac ako som uviedol. Ale čo je pojem začínajúca modelka s portfoliom lepším ako modelky v zahr.? Ja by som to nazval, zlý pobyt na zlom mieste a v zlom čase.

Ak nebudú TFP modelky pre TFP fotografov a následne si bude musieť 99% fotografov vytvoriť portfolio za prachy s modelkou, tak aj ceny fotografov a aj modeliek budú iné a zároveň sa otvorí aj trh pre okolie. V Rakúsku môžete ponúknuť polovičnú cenu, desaťnásobne lepšiu kvalitu, aj tak to neni nič platné. Prečo? Lebo sa vás boja a vaše doklady si dávajú zložito do nákladov, neveria, nedôverujú a sú národniari až za hrob ako v 45.r. a radšej zaplatia viac, lebo ako by sa pozerali kamošky, susedy keby svadbu, alebo inú akciu fotil fotograf z SK, prípadne z CZ.

 

Dievčatá, začnite od seba, nedovoľte aby sa učili na Vás zadarmo, fotografi, vyberajte si výlučne kvalitu v modelkách do výšky peňaženky.

nahlásit

Jan Chytil

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Tak tady Vám podepíšu každé slovo. Přesně můj pohled na tuhle říši! :-)

Honza

nahlásit

Promo foto video

Kdyby ses zamyslela, sama najdeš odpověď. Komu bys platila, jaké modelce, za to že ti pózuje? Za mě jsou to dvě možnosti:

1) Buď by byla naprosto exkluzivní a souhlasila by přesně s tím, co chci fotit a žádná další taková by nebyla. 

2) Firma mi řekne, ať udělám třeba jejich kalendář s tím, že mi dá peníze na modelky. Potom vybírám takovou, která na to bude vhodná a pak si tě taky zaplatím.

Zkus vymyslet nějakou další logickou možnost, kdy by to přícházelo v úvahu. Prostě modelka co nechce fotit akty, začíná a nikdo ji konkrétně na něco nepotřebuje, tak taková se neplatí....

Promiň mi tu upřímnost a hezký den.

nahlásit

kvetografista

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Pokojne si vylievaj srdce. :) neviem ako inym užívateľom fotosopu, ale mne je to jedno nad čím nariekaju ľudia s iným pohľadom na vec. Tento tvoj názor je síce úplne mimo ale medzi ľuďmi pomerne rozšírený hlavne medzi tými ktorych fotosop nebavi.

nahlásit

Kees Terberg

Reakce na Kees Terberg: TFP.  Time for prints in a mutually beneficial collaboration. The qu...

I just spotted a demand for a photogrpaher in France for a batchelorette party (hen party). For an entire event there is a budget of 50E. Ofcourse they could also have turned it around. A group of women will be happy to pose for the appropriate photographer for a limited fee of 50E. The question comes down to the same thing. Who needs who and who is willing to pay for the service. If you ask far enough in advance, a volunteer photographer will be happy to cover the event. The same goes for a TFP model. If a photographer has a few hours and is looking for a model, yes, the model can demand a fee. If it is a professional shoot, please note that a professional photographer can only have their fees reimbursed if the models are registered through a legitimate agency as the bills need to be official. 

 
budget-50E

nahlásit

Kees Terberg

TFP.  Time for prints in a mutually beneficial collaboration.

The question is the demand. Where there is a demand, there is a fee to be paid.

Do you need a photographer or does the photographer need a model. As a professional I paid my models, experienced and beautiful, a token fee to cover their expenses. If a person needed photos, I was happy to charge them my hourly fees. 

Here in Prague my best models have all been collaborations but I have been offered to work with experienced professionals from 200Kc to 2000Kc per hour. I must admit that I have not yet worked with any of the charging models but I am curious to see what they can offer for the rates that they charge. 

nahlásit

tich

nahlásit

takis z
Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár špatností. Je tu hodně "fotografů" co jsou jen vyborní grafici nebo průměrný, jako v každým řemesle. Ale to není problém, mluvíme o grafice a ne o fotografii. Možná nebo určitě to sem nepatří, ale nedokazal jsem to "nevypustit". Příliš retuše pro komerční účel, pro módní časopisy to chapu, ale když fotím pro radost nebo chci ukazat krásu ženského nebo muzskeho těla ... tak jediný co udělám je ze zakryje některé chybičky nebo pupínky, ale pracuji hlavně z úpravou světla , kontrastu atd. Většina z vás tady předvádí by žehlení tváře, jiné pozadí ... no prostě všechno ostatní, kromě fotografie. A protože dělám kritiku, která se nebude líbit fotografum-grafikum, doufám ze mě neukamenujete a ze nebudete komentovat moji "tvorbu" která prakticky neexistuje tady na fotopátračce a ani nebude ze spousta důvodů. Nezapomínejte na jednu věc ... jedná fotka tisíc slov ... a ne jak funguje Photoshop. Četl jsem tu někde a nepodám to zřejmě presne ... dělal jsem jednu fotku na ps 4 dny ... to bych se, a zdůrazňuji mluvím o sobě, radši zastřelil. Když to nedokážu vyfotit tak nejsem fotograf ... Nechci nikoho urazit jen jsem se chytl možnosti něco napsat co si myslím o fotce ... je to kresba světla, ne využití ps ... confucius by se asi střelil, já ne, já sedím na baru a užívám si metaxi a určitě i piva, když chutná a když se to umí tak je to paráda, to je fotografie a ne grafika. Takže penízeza focení? Prostě jak se domluví "fotograf" s "modelkou". Mam toho jeste hodně co rict o fotce, ale nechci aby mi zteplalo piti a nechci vás všechny tady dál obtěžovat ... přeji všem krásný večer a užívejte si ho jak jen se dá .... a miň retuše a víc fotek, i když nejsou perfektní ... koneckonců fotka jak není vytištěna a nevisi nekde,tak to není fotka, jen něco co se pohybu je na ně tu v elektronicke podobě ... krásný večer :)

nahlásit

Izak

Komerce se foti za penize a zabava TFP je jen pro fotky bez honorae, ale ani tak to neni zadarmo, nebo si lide hradi cestu, lokaci atd. + velmi drahou techniku.

Takze ano muzes nabidnou cenu a nekdo ji treba bude akceptovat, ale malokdy z toho budou hezke fotky, nebo muzes fotit na workshopech coz je i 600kc po 1.500 u hodne dobrych modelek i 3k nebo dokonce 6k ...

A nebo se bavime o foceni nude fotek na eroticke weby, popr. porno fotky a tam ti cenu nabidnou za skupinu setu, pak je porno jako film, taj se plati vice, ale pry taky zadna velka slava, kolem 6k / film ... ale zalezi.

Tohle je web pro lidi, co foti pro zabavu, kdo chce fotit za penize, necht si najde agenturu

nahlásit

David.Stastny

Reakce na Arikashikarika: Něco málo nafoceneho mám... Nejde mi o peníze ale o krásu mého těla a...

Ahoj, můžeš třeba přes TFP a získat zkušenosti, a s fotkami jít dále...zálkeží na tobě. Pokud bys měla zájem, můžeme nafotit něco v Praze.

nahlásit

Blonďák
Ahoj, je to hodně subjektivní, ale co se setkávám, tak focení aktů vychází od 800 do 1500Kč za hodinu a klasické fotky kolem 300 až 600Kč. Ber to ale jako nástřel průměru, protože už jsem potkal holky, které fotily za 350Kč akty a taky za 3500Kč portréty.

nahlásit

Arikashikarika

Reakce na Radek :-): Příliš s tímto tvrzením nesouhlasím. Pokud holka netouží po foto kar...

Něco málo nafoceneho mám...
Nejde mi o peníze ale o krásu mého těla a mých fotek...
Rodina a známý mi říkají proč do toho nejdu... Že na to obličej mám...
Už jako malou mě maminka chtěla přihlásit na modeling ale otec s tím nikdy nesouhlasil... Byl spíš pro sport
Ale mě to zajímá a mám pocit že něco takového bych chtěla dělat...
Chci začít ale nevím jak a s kým...

nahlásit

VitaVecera

Co jsi budem nahlavat je hodne lidi co si koupi fotak a neumi fotit, ale prvni co chteji fotit jsou nahe baby. To vi prece kazdy, ze fotografove foti krasne nahe zeny a to chteji i zacinajici. Mnohdy to muze byt i ta hlavni motivace. No a pokud maji penize muzou nejakym holkam nebo modelkam platit, pokud na to maji.
A zde je ten zadrhel. Ti co maji na to platit modelky, to delaji, ale muj osobni nazor je ze jich je male procento Ti ostatni to chteji take ale nemuzou se k tem slecnam dostat protoze ony chteji penize nekdy opravnene nekdy neopravnene. To uz tu bylo rozepsano.
Vznikaji nedorozumeni. Viz modelka nema na to fotit akt protoze se neumi hybat ani jeji postava neodpovida pozadavkum a chce penize .. za co? Nebo Fotograf zacatecnik nema odpovidajici potrfolio ale nechce platit a oslovi opravdovou fotomodelku a ta uz by treba chtela nejaky honorar protoze ona ztraci svuj cas protoze z potrfolia je videt ze dobry vysledek nebude.
Pak je kombinace kdy opravdova fotomodelka se domluvi se zkusenym fotografem a vznikne krasna fotografie. A to muze byt dalsi motor k dalsim nedorozumenim kdyz je to oznaceno za TFP.
Reseni je hledat a hledat. Nebo se kouknout kdo je fakt dobry a zaplatit. Plati pro obe strany.

Nebo nefotit AKT! Jit treba do glamouru nebo mody. (pro ty co je motivaci fotit nahate baby je to tezke) Ja se aktu vyhybam a fotim jen pokud k tomu nejak mistne a casove dospeju spolecne s modelkou.

nahlásit

vendys

nahlásit