Přeskočit navigaci
Kolcalukovye
  • Kolcalukovye
  • 11. 06. 2014 16:34
  • zadání upraveno: 21. 09. 2019 17:49

honorář za focení?

Ahoj, jaký je běžný honorář za focení pro začínající modelky, přibližně? akty a.. ne akty:)

dekuji moc!


Poslat na můj e-mail nahlásit

Zip

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Tvůj příspěvek je sice trochu off topic, takže i já budu off topic, ale nedá mi to.

Já sice dělám naprosto minimalistický postproces (a taky už prakticky nefotím modelingové fotky, jen reportáže), nebaví mě vrtat se v Photoshopu - ale s tvým postojem nesouhlasím. Je čistě na každém, jak si fotku udělá - s Photoshopem nebo bez postprocesu, černobílou nebo barevnou atd., dle libovolného dalšího kritéria. 

Mě se zas nelíbí, jak někdo má tendence brát "já to dělám dobře a kdo to dělá jinak, to dělá špatně." Tento přístup mi přijde hodně nevhdný obecně. Každý má cestu, jak vytvoří svou vizi, fotku, co chce. Jako zásadní mi přijde jediné hledisko - jestli je s výsledkem spokojen fotograf a ten, komu je fotka určena. 

Hádat se, kdo je víc fotograf, protože použil méně editoru mi přijde spíš směšné a každopádně žabomyší.

nahlásit

Roman 1971

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Tohle si zaslouží velký potlesk velký souhlas

nahlásit

Jan Chytil

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Tak tady Vám podepíšu každé slovo. Přesně můj pohled na tuhle říši! :-)

Honza

nahlásit

kvetografista

Reakce na takis z: Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár...

Pokojne si vylievaj srdce. :) neviem ako inym užívateľom fotosopu, ale mne je to jedno nad čím nariekaju ľudia s iným pohľadom na vec. Tento tvoj názor je síce úplne mimo ale medzi ľuďmi pomerne rozšírený hlavne medzi tými ktorych fotosop nebavi.

nahlásit

takis z
Je to jen a jen o dohodě!!? A když už jsem tady, tak si neodpustím pár špatností. Je tu hodně "fotografů" co jsou jen vyborní grafici nebo průměrný, jako v každým řemesle. Ale to není problém, mluvíme o grafice a ne o fotografii. Možná nebo určitě to sem nepatří, ale nedokazal jsem to "nevypustit". Příliš retuše pro komerční účel, pro módní časopisy to chapu, ale když fotím pro radost nebo chci ukazat krásu ženského nebo muzskeho těla ... tak jediný co udělám je ze zakryje některé chybičky nebo pupínky, ale pracuji hlavně z úpravou světla , kontrastu atd. Většina z vás tady předvádí by žehlení tváře, jiné pozadí ... no prostě všechno ostatní, kromě fotografie. A protože dělám kritiku, která se nebude líbit fotografum-grafikum, doufám ze mě neukamenujete a ze nebudete komentovat moji "tvorbu" která prakticky neexistuje tady na fotopátračce a ani nebude ze spousta důvodů. Nezapomínejte na jednu věc ... jedná fotka tisíc slov ... a ne jak funguje Photoshop. Četl jsem tu někde a nepodám to zřejmě presne ... dělal jsem jednu fotku na ps 4 dny ... to bych se, a zdůrazňuji mluvím o sobě, radši zastřelil. Když to nedokážu vyfotit tak nejsem fotograf ... Nechci nikoho urazit jen jsem se chytl možnosti něco napsat co si myslím o fotce ... je to kresba světla, ne využití ps ... confucius by se asi střelil, já ne, já sedím na baru a užívám si metaxi a určitě i piva, když chutná a když se to umí tak je to paráda, to je fotografie a ne grafika. Takže penízeza focení? Prostě jak se domluví "fotograf" s "modelkou". Mam toho jeste hodně co rict o fotce, ale nechci aby mi zteplalo piti a nechci vás všechny tady dál obtěžovat ... přeji všem krásný večer a užívejte si ho jak jen se dá .... a miň retuše a víc fotek, i když nejsou perfektní ... koneckonců fotka jak není vytištěna a nevisi nekde,tak to není fotka, jen něco co se pohybu je na ně tu v elektronicke podobě ... krásný večer :)

nahlásit