Přeskočit navigaci
kortova

BydlímeÚtulně.cz

25. 09. 2020

Nejčastější chyby při praní prádla, kterým se můžete snadno vyvarovat

Praní prádla není jen tak. Koupili jste si s kamarádkou stejné oblečení, ale vaše už vypadá na vyhození, zatímco její jako nové? Má kolega stejnou košili, ale stále vypadá, jako by ji koupil včera a vaše je zapraná? Pak zřejmě děláte některé z následujících chyb.
25. 09. 2020

Vlhčené ubrousky na úklid zvládnete vyrobit sami doma za pár korun

Zatímco naše babičky bez nich bez problémů prožily celý život, mnoho dnešních žen si bez nich úklid domácnosti nedovede představit. O čem je řeč? O vlhčených čisticích ubrouscích, které stačí jednoduše vytáhnout z obalu a utřít jimi vše, co potřebujeme.
25. 09. 2020

Výskyt plísně v květináči: Jaké nejčastější chyby při pěstování ji mohou způsobit?

Pokud vás baví pěstování nejrůznějších rostlin a květin, můžete nyní zjistit několik zajímavých informací, které se týkají nejčastějších chyb s tím spojených. Mnozí domácí zahradníci vlastně ani netuší, že by něco dělali špatně. S těmito tipy se bude vaší zeleni dařit zase o něco lépe.
24. 09. 2020

Do kompostu můžete dávat řadu věcí, některé se tam ale opravdu nehodí

Téměř každý se dnes snaží žít více ekologicky a ohleduplně k životnímu prostředí. Některé cesty jsou nákladné, jiné komplikované. Je ale jedna věc, která je naprosto jednoduchá – vlastní kompost. Jde o jednu z nejšetrnějších variant, jak se zbavit odpadků, která vás navíc nebude nic stát. A jeho benefity jsou obrovské!
24. 09. 2020

Rodina si zvolila starý kostel za svůj nový domov. Co z něj dokázali vytvořit, je až neskutečné

Když si rodiče tří dětí, Anastasiie a Gunther, vybírali svůj nový domov, nikdo nečekal, že nakonec skončí ve 120 let starém kostele, který přemění na dům snů. Pořídili jej za 320 000 dolarů, v přepočtu zhruba za 7 miliónů korun, a vytvořili z něj skutečně neobvyklé sídlo.
23. 09. 2020

Zkušený zahradník prozradil tajemství úspěšného množení růží

Růže jsou ozdobou každé zahrady. Jejich mohutné vonné keře lákají hmyz a zároveň vytvářejí nádherná květenství v různých barvách. Pěstování růží je poměrně rozšířený koníček, nabízející velmi rychlé a překrásné úspěchy. Chcete-li si rozesadit růžové keře po celé zahradě, nemusíte kupovat drahé sazenice, jejich množení lze snadno realizovat z řízků, které získáte z jednoho již vzrostlého keře odstřihnutím menších výhonků.
23. 09. 2020

Historický dům z roku 1929 vás svým kouzlem vrátí do historie

Historické stavby jsou ve většině případů nádherné, výjimečné a rezidence z roku 1929 dokáže okouzlit snad každého. Pozornost upoutá nejen svým krásným exteriérem, ale také stájí pro koně, jablečným sadem i kurníkem. A samozřejmě také obrovským pozemkem.
23. 09. 2020

Oživte svou zahradu originálním vodním světem, který si zvládnete vytvořit sami

Vlhké prostředí, které nabízí vodní zahrádka, je hitem posledních let – velmi pěkně dotváří celkový relaxační dojem zahrady a doplňují ji o cenný vodní prvek, který vylepšuje prostředí kontinuálním zvlhčováním stinného odpočinkového koutku. Vodní zahrádka umožňuje pěstování převážně hydroponických rostlin, jako jsou lekníny či jiné exotické vodní rostliny a květiny.
23. 09. 2020

Vlhčené ubrousky dokáží výrazně pomoci při praní oblečení

Jsou věci, které jednoduše musíme udělat, i když se nám nechce. Domácí práce jsou jednoznačně jednou z těchto aktivit. Máte-li větší rodinu, tak praní je nedílnou součástí vašeho života. Naštěstí pro vás máme tip, který vám ušetří spoustu času a navíc si užijete dokonale čisté a voňavé prádlo. A stačí vám k tomu jen vlhčený ubrousek, který má snad každý doma. Hlavně ti, kteří mají malé děti.
22. 09. 2020

Ekologická chata uprostřed přírody překvapí horolezeckou stěnou a dalšími aktivitami

Také už vás někdy napadlo, že potřebujete utéct z civilizace někam do přírody a daleko od lidí? Jste ekologicky založení a líbí se vám soběstačná domácnost a chytré bydlení? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Uvidíte, že domácnost se dá založit i v hluboko v lesích, aniž by ztratila na atraktivitě a zábavnosti. Nemusíte bydlet v rozpadlé chatrči v bažinách. Tato lesní kabina je něco zcela nového.
22. 09. 2020

Staré plastové přepravky lze přeměnit na originální dekorativní můstek na zahradu

Pokud máte doma nepotřebné plastové přepravky a nebojíte vyzkoušet něco nového, můžete si s našim návodem poměrně snadnou vytvořil můstek, který bude originálním dekorativním prvkem vaší zahrady.
22. 09. 2020

Zdánlivě malý dům nabízí díky rekonstrukci překvapivě velký prostor k bydlení

Prakticky každá starší nemovitost má své kouzlo a charakter, který může být díky citlivé a promyšlené rekonstrukci znovu obnoven. Podobnou proměnou prošel tento dům pro rodinu, který byl rekonstruován postupně od roku 2012 do roku 2017.
22. 09. 2020

Strašák jménem sražené prádlo. Jednoduchým postupem ho může ještě zachránit

Není snad nikdo, koho by sražené prádlo někdy nerozčílilo. Pořídili jste si nový kousek oblečení, před nošením jej vyperete, ale světě div se po vyprání už se do oblečení nevejdete. Pokud jste přes noc nepřibrali několik kilo, bude na vině to, že se vám srazilo prádlo. Taková zkušenost není nikdy příjemná a možná si rvete vlasy z hlavy, že jste si zbytečně zničili drahé oblečení. Není ale třeba ztrácet hlavu, ještě se dá situace zachránit. Jak na to?
22. 09. 2020

Zahradník prozradil postup na pěstování orchidejí, díky kterému neustále pokvetou

Komu by se nelíbil pohled na rozkvetlé orchideje v květinářství. Většinou se ale z květu nemůžeme dlouho radost. Tato krásná květina má totiž tendenci velmi brzo odkvést. Potom, co ji přineseme domů, vydrží kvést maximálně pár týdnů. 
21. 09. 2020

Manžele si nechali postavit novou kuchyň. Zadání znělo jasně, kombinace tradičních prvků s moderními

Podívejte se na tuto originální kuchyň od slavného amerického architekta jménem Donald Lococo. Projekt, ve kterém předělával budovy a interiéry v tudorovském stylu a dával jim moderní nádech, mu přinesl nemalý věhlas. Styl, který kombinuje moderní prvky s původním rázem interiéru se stává čím dál tím víc vyhledávanější. Přesvědčte se sami, že i starší budovy stále mají co nabídnout. 
21. 09. 2020

Zkušená hospodyňka radí, jak rychle a efektivně vyčistit i silně znečištěnou troubu

Ať jste při úklidu sebedůslednější, můžete se snažit, jak chcete, ale špína z trouby zkrátka nemizí. Čištění trouby se právem stalo noční můrou každého, kdo má na starosti úklid domácnosti. A přitom to jde tak jednoduše. Pokud jste se doteď s tímto procesem trápili, pak je dnešní článek přímo pro vás. Vyzkoušejte si následující metodu a uvidíte, že tuto nepříjemnou činnost během pár vteřin zvládnete jako nic.
21. 09. 2020

Naučte se skladovat jablka a hrušky tak, aby zůstaly čerstvé minimálně do Vánoc

Měli jste velkou sklizeň hrušek nebo jablek? Dostali jste je od známých nebo jste prostě nakoupili příliš velké množství? Už se nemusíte bát, že by vám ovoce shnilo. Skladování ovoce totiž není nic těžkého. Je však důležité, abyste to udělali správně.
20. 09. 2020

Muž vzal staré plastové krabice a proměnil je na dekorativní plot k rostlinám

Krásný a upravený interiér i exteriér si přejí všichni. Na internetu vypadají byty i zahrady, kde nechybí také plot, vždy úžasně. Často ale tato magazínová krása není vůbec praktická. Tak by to ale být nemělo. Ideální je kombinace hezkého s praktickým.
20. 09. 2020

Žena vzala nafukovací balónek a skořápky od ořechů. Výsledkem je originální váza do obýváku

Doma vyrobené dekorace metodou DIY (Do It Yourself), nebo udělej si sám, jsou nejlepší. Každý kus je naprostý originál, výroba je velmi levná, jednoduchá a můžete tak získat jedinečné dekorace, které vám budou všichni závidět. Přírodní materiály jsou v posledních letech velmi populární a lidé se snaží mít nábytek, podlahy i dekorace v přírodním stylu. Proto vám přinášíme snadný návod.
20. 09. 2020

Návrat do minulosti díky domu ve Viktoriánském stylu, který byl postaven v roce 1900

Hledáte inspiraci pro rekonstrukci vašeho domu? Nebo plánujete postavit zcela nový a rádi byste se podívali, jak lze takový domov zařídit? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Bydlení ve viktoriánském stylu je totiž stále in, ačkoliv se jedná o více než sto let starý styl.