Přeskočit navigaci
kortova

BydlímeÚtulně.cz

08. 05. 2020

Šetrná ale zároveň efektivní ochrana rostlin před škůdci

Pokud patříte mezi milovníky zahrádkaření, jednou z věcí, která může velmi pokazit vaši radost z úrody, jsou nejrůznější škůdci, paraziti a nemoci. I když se o vaše rostliny staráte, jak nejlépe umíte, znenadání začne rostlina chřadnout a je po úrodě. Mezi nejčastější škůdce patří zejména nejrůznější hmyz, ale také plži či hlodavci.
07. 05. 2020

Domácí bělící přípravky zařídí, aby prádlo bylo opět zářivě bílé

Bílé prádlo, ale i černá, jsou nadčasové barvy, které se vždy vyplatí mít ve svém šatníku. Zatímco černou nosíme spíše na podzim a v zimě, jaro a především léto patří bílé. Bílé šaty, košile či trička patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji nošené kousky. Bohužel bílé oblečení je velmi choulostivé, a poměrně často se tak stává, že po několika vypráních ztrácí svou zářivě bílou barvu a dostává šedavý nádech.
07. 05. 2020

Přes 200 let stará nemovitost prošla rekonstrukcí, která zachovává původní ráz

Kanada je jedinečnou zemí se zcela unikátní přírodou, kam v současné době míří nejen velké množství turistů, ale mnoho lidí, kterým již nevyhovuje život v přeplněných velkoměstech, se do Kanady i stěhuje. Velmi oblíbenou částí je okolí Quebecku, kde jsou navíc ceny domů mnohonásobně nižší než ceny stejných nemovitostí například ve Spojených státech či v Evropě.
07. 05. 2020

Podomácku vyrobené čistící prostředky provoní a zároveň efektivně vyčistí domácnost

Domov je naše království. Není tedy žádným tajemstvím, že se doma chceme cítit co nejlépe a zároveň chceme, aby náš domov byl vždy krásně čistý a provoněný. Mnoho lidí poslední dobou dává při úklidu i navozování příjemné domácí atmosféry nejrůznějšími vůněmi před chemickými prostředky a osvěžovači přednost přírodním ingrediencím.
07. 05. 2020

Vyhrajte boj s nezvanými mravenci ryze přírodní cestou

Blíží se léto, které je kromě sluníčka a koupání bohužel spojeno také s tím, že můžeme setkat s větším množstvím hmyzu. Nejrůznější komáři, mouchy, muchničky, ovádi či mravenci nám dokáží znepříjemnit život. Právě s mravenci se můžeme často setkat nejen venku, ale také v našich domácnostech, zvláště pokud bydlíte v rodinném domě.
06. 05. 2020

Ideální místa pro efektivní domácí odpočinek a minimalizaci stresu

Každý má různé úrovně emocí a starostí, ale jedna věc je jistá, že se musíme o sebe začít více starat, o své zdraví a samozřejmě odstranit stres, který je příčinou mnoha onemocnění a psychických problémů. K tomu pomůže mít doma místo, kde se budeme cítit naprosto skvěle, uvolněně. Místo, kde si lze jen tak sedět, číst knížku, meditovat nebo poslouchat příjemnou hudbu. Přinášíme vám 5 tipů na místa, která jsou pro relaxaci vhodná.
06. 05. 2020

Vzal nepoužívanou dětskou postýlku a svépomocí ji předělal na pohodlnou venkovní lavičku

K čemu slouží dětská postýlka, to ví každý. Co ale ve chvíli, kdy děti už vyrostou, a tento kus nábytku se stane nepotřebným? V takovém případě je vhodné ji nevyhazovat, ale vyrobit z ní něco jiného. My vám ukážeme jeden zajímavý tip, díky kterému se dá z dětské postýlky vytvořit zcela unikátní lavička. A je to snadnější, než si myslíte.
06. 05. 2020

Vyhazovat použité čajové sáčky je chyba. Naleznou mnoho dalších uplatnění

Všichni to známe. Zalijeme ho vodou, necháme vylouhovat a potom čajový sáček hodíme do odpadkového koše. A to je špatně. I když si myslíme, že po uvaření čaje už máme v ruce nepotřebný odpad, není tomu tak. Sáček od čaje má totiž celou řadu dalších zajímavých využití. Společně se podíváme na to, o jaké se jedná. Je jich více než dost.
06. 05. 2020

Zručný chlapec vyrobil unikátní skleněný konferenční stolek s osvětlením

Konferenční stůl je samozřejmou součástí naších obývacích pokojů. Většina lidí si ho koupí, ale jsou i tací, kteří si ho vyrobí. Jednu takovou realizaci vám ukážeme. Je na ní unikátní jak to, že daný stůl je skutečným mistrovským dílem, tak i to, že ho nevyrobil nikdo dospělý, ale byl to teprve patnáctiletý chlapec.
06. 05. 2020

Na první pohled přepravní kontejner. Při pohledu dovnitř unikátní bydlení

Vypadá to, jako by si někdo na svou zahradu nechal postavit přepravní kontejner. Nemusí to být zase až tak nic výjimečného, jelikož jsou situace, kdy je lidé využívají třeba jako různou kůlnu na řadu věcí. V tomto případě je ale využití ještě jiné. To proto, že tento přepravní kontejner je unikátní tím, že se v něm dá bydlet. Když nahlédnete dovnitř, není zde složeno ani nářadí, ani harampádí, ale je zde klasický byt.
05. 05. 2020

Zázvor můžete vypěstovat svépomocí doma a nemusíte odkázáni jen na ten kupovaný

Zázvor doma užijete nejen na přípravu čaje, ale i jako zdravé koření na ochucení mnoha jídel. Právem bývá nazýván jako všelék. Jeho účinky znali již před cca 3000 roky na Dálném východě. Zázvor je bylinka dorůstající výšky až 90 cm. Obsahuje vitaminy A,B,C,E a tělu prospěšné minerály, snižuje cholesterol v krvi, podporuje krevní oběh, pomáhá při hubnutí, posiluje imunitní systém, výtečný je proti nadýmání a pálení žáhy, odkyseluje organismus a mnoho dalšího.
05. 05. 2020

Dřevěné podlahy mohou opět zářit díky doma vyrobenému čistícímu prostředku

Péče o podlahy nemusí být vždy spojena jenom s nákupem různých čističů a dalších prostředků, které najdete v regálech obchodů. Pokud máte podlahu dřevěnou, tak vám může dobře posloužit i něco, co máte běžně doma.
04. 05. 2020

Konferenční stolky, které okouzlí svou jedinečností

Přemýšlíte nad pořízením nového konferenčního stolečku, který by nejen plnil svůj praktický účel, ale také skvěle vypadal? Pak se nechte inspirovat dnešním příspěvkem. Někdy je možné zajímavý kus nábytku koupit, ale většinou si tyto skvosty...
04. 05. 2020

Domácí čističe efektivně pomohou při úklidu a navíc stojí jen pár korun

Myslíte si, že úklid bez chemie není možný? Vyvedeme vás z omylu. Místo čističů z obchodu lze využít věci, které máte doma. Díky nim lze odstranit jak nečistoty, tak se dají stejně tak dobře odstranit třeba i...
04. 05. 2020

Čištění podlahy bude hračkou při dodržování několika pravidel

Podlahy jsou jednou těch z částí našeho bytu či domu, které vyžadují pravidelný a poměrně častý úklid. A to nejen v případě, že máte doma děti či čtyřnohého domácího mazlíčka. Podlahy dnes mohou být pokryty mnoha rozmanitými materiály, často tak máme doma na podlahách v různých místnostech hned několik různých povrchů.
04. 05. 2020

Terasu za domem postavil svépomocí. Vše začalo na obrazovce počítače

Terasa je krásná součást domu. Ne každý má ale to štěstí, že takový obytný prostor vlastní. Pokud ale kolem domu existuje volný prostor, který by výstavbu tohoto zastřešeného venkovního prostoru umožňoval, není nic jednoduššího, než...
03. 05. 2020

Obyčejná lepicí páska postačí k oživení zašlého pokoje

Kreativita některých lidí nezná mezí. A lepicí páska je předmět, který tuto kreativitu velmi silně jitří. Rolička tmavomodré elektrikářské izolepy nedala spát ani jistému mladému muži, jehož představivost a um okouzlily celý svět. Neobvyklý materiál využil k dekoraci zdí ve svém domě a vytvořil neuvěřitelně působivá umělecká díla.
03. 05. 2020

Maximální využití prostoru v malém pokoji. Muž ho předělal na ložnici a zároveň pracovnu

Místnost navíc je báječná věc a existuje mnoho způsobů jejího využití. Rozhodnout se ale jen pro jeden z nich, často nebývá úplně jednoduché. Na internetu se objevil geniální návod, jak z jedné místnosti snadno a hlavně elegantně vytvořit prostor, který v sobě kombinuje kancelář a pokoj pro hosty, a to tak, že se rozdílné vybavení těchto dvou různě orientovaných prostorů vzájemně naprosto vůbec neruší.
03. 05. 2020

Při správném používání pračky lze ušetřit mnoho peněz

Je součástí vaší domácnosti pračka a pravidelně v ní perete prádlo? Jste si jistí, že ji používáte dobře a efektivně? Jste schopní využít pračku tak, abyste využili všechny její programy a výhody? Možná budete překvapeni, ale automatické pračky mají celou řadu programů a výhod, s jejichž používáním můžete ušetřit spoustu peněz.
03. 05. 2020

Dědeček postavil pro svá vnoučata dokonalý třípatrový dům s tobogánem na stromě

Dům na stromě je oblíbený zejména v anglosaském světě. Svým příbytkem chráněným před světem by ale nepohrdlo ani leckteré české dítě. Děti, které v podobném druhu stavby vyrostly, se shodují na tom, že se jedná o jednu z vůbec nejzábavnějších věcí, které lze jako dítě na dvorku svých rodičů vlastnit.