Přeskočit navigaci
kortova

BydlímeÚtulně.cz

včera

Úžasně jemné a voňavé prádlo díky vlastnoručně vyrobené aviváži

Máte rádi ekologické, přírodní kosmetické produkty? Jestliže se navíc řadíte k těm, co stále hledají levnější variantu za stále dražší a chemikáliemi nadité výrobky, pak určitě uvítáte náš tip na výrobu krásně vonící aviváže, kterou si snadno a rychle můžete vyrobit doma.
13. 09. 2019

I slupky z citrusů mají praktické využití na zahradě

Asi každý používá celoročně doma citrony a pomeranče. V zimě do čaje a během léta do domácích limonád, proto se doma nahromadí zbytky citronů nebo pomerančů. Nevyhazujte jejich slupky, mohou totiž ještě výtečně posloužit – přinášíme vám praktické tipy na použití citrusové kůry v zahradě!
12. 09. 2019

Domácí odstraňovače skvrn a zápachů, které si lze snadno připravit

Člověk ani nemusí mít doma malé děti nebo domácí mazlíčky a stane se, že musí řešit, jak odstranit flek z omáčky, vína, kávy nebo čaje. Někdy jsme roztržití a převrhneme skleničku, jindy veselá návštěva mává rukama, až shodí talíř s občerstvením nebo přijde kamarádka na návštěvu a její pes udělá loužičku. Zkrátka tyto nehody se nevyhýbají žádným domácnostem. Pak je dobré vědět, co na tyto fleky opravdu zabírá.
11. 09. 2019

Do kuchyní opět hlásí návrat černá barva

Ne každý touží v interiéru po jemných, pozitivních barvách. Někdo dá přednost raději funkčnosti a strohosti. A nemusí to být jen proto, že nemá cit pro kombinaci barev. Jsou tací, kteří zkrátka černou v interiéru zbožňují. Černá se bezvadně hodí i k mnoha oblíbeným současným stylům. Zvláště pak k minimalizmu, který je znám tím, že nehýří zbytečnými dekoracemi.
11. 09. 2019

Pěstování Calibrachoa aneb rozkošná minipetúnie pro pergoly, okenní parapety, terasy a balkony

Calibrachoa nebo také million bells je úžasná pestrobarevná letnička, která už svým názvem million bells prozrazuje, že jde o kytičku zvonkovitého vzhledu. Hybridy Calibrachoa se velmi podobají malokvětým převislým petúniím, proto se jim říká také minipetúnie. Ale jsou mnohem méně náročné. Tyto překrásné letničky se hodí jak do truhlíku, tak závěsných květináčů.
09. 09. 2019

Bydlení ve stylu botanic chic můžete snadno vykouzlit i u vás doma

Už podle názvu botanic chic je asi všem jasné, že tento styl vnáší do interiéru prvky inspirované rostlinami a dostatek zelené barvy. Je to styl příjemný, uklidňující, svěží, uvolněný a hodí se k jakémukoliv ročnímu období, protože v období plískanic navodí v takové domácnosti pocit jara či léta. Není-li možné vidět zeleň za okny, tak alespoň doma.
05. 09. 2019

Jednoduchý návod na výrobu postele, kterou zvládne i kutil začátečník

Ložnice je posvátný prostor a pokud ji zrovna obnovujete/předěláváte, může to být i docela nákladná záležitost. Ušetřit rodinný rozpočet můžete i tím, že si zvládnete spoustu věcí vyrobit sami. Jednou z věcí, které zvládne i kutil začátečník, je postel.
04. 09. 2019

Nejčastější chyby, kterých by se měl člověk vyvarovat, při natírání kuchyňské linky

Malování kuchyňské linky vypadá velmi jednoduše. A opravdu to jednoduché může být, pokud se ovšem dodrží všechny postupy a člověk se do práce pustí připravený. Důležité je nepodcenit přípravné práce a nastudovat si nějaké informace dřív, než vezmete do rukou barvu a štětec či váleček. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších chyb, kterých se lidé při této práci dopouštějí.
03. 09. 2019

Postavte své kočce úžasný domeček z kartonu. Je to jednodušší než se může zdát

Kočky krabice zbožňují a nejen proto, že je mohou škrábat. Zkrátka je přitahuje i vůně kartonu. Kočky si hned oblíbí krabice různých velikostí a snaží se nacpat i do těch nejmenších. Kočičí škrabadla a domečky umožňují kočičkám provozovat své škrabací zvyky, aniž by přitom devastovaly naše koberce a nábytek.
02. 09. 2019

Bylinky, které můžete pěstovat v interiéru po celý rok můžete mít doma i vy

Bylinky výtečně ochutí jídlo a navíc mají některé i léčivé vlastnosti. Určitě se vyplatí pěstovat doma celoročně bylinky a přidávat je jak do pokrmů, tak si pochutnat na výtečném čaji. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální vybavení. Pěstovat je můžete v květináčích, truhlíku, plechovkách či jiných nádobách. Některé druhy bylinek lze dokonce pěstovat ve vodě, takže vám postačí zavařovací sklenička a čistá voda.
01. 09. 2019

Odstranit veškerou negativní energii z domova může bez problémů každý

Chcete mít prozářený a pohodový domov plný radosti, ale stále se vám to nedaří? Pak je docela možné, že vám doma něco blokuje pozitivní energie a převládají spíš ty negativní. Negativní energii do domu může přinést nějaká osoba, ale i věci. A věřte, že to nejsou žádné čáry a máry, ale realita.
01. 09. 2019

Garáž spojená s domem může výrazně rozšířit obytné prostory

Pokud vnitřní prostory domu nesplňují vaše očekávání pro případnou přestavbu kuchyně, jídelny či obývacího prostoru, ale máte dům spojen s garáží, kterou nevyužíváte (případně lze garáž postavit jinde), můžete ji použít k rozšíření obytného prostoru.
29. 08. 2019

Podařená přestavba staré dřevěné kůlny na nářadí na útulný altán

Máte na své zahradě starou dřevěnou kůlnu, ale raději byste altán, pro příjemné posezení a chvíle odpočinku? Pak jednoduše přestavějte starou kůlnu na levný, snadný a hezký altán. V podstatě nebudete toho až tak moc stavět, spíš bourat, ubírat, zpevňovat, odlehčovat a odstraňovat zbytečnosti. Je to ideální projekt pro ty, co rádi přestavují, přeměňují, recyklují, tvoří, a také pro nízkorozpočtové stavitele.
27. 08. 2019

Sedm pádných důvodů, proč mít doma pokojové rostliny nejen jako hezkou dekoraci

Pokojové rostliny jsou tou nejlepší a nejpěknější přírodní dekorací a kromě toho přinášejí do domácnosti i další pozitiva. Působí blahodárně jak na fyzickou, tak psychickou stránku člověka. Dnes je navíc výběr tak pestrý, že si můžete vybírat jak podle účinků, tak velikosti květiny, barev i dalších aspektů. Kytky jsou i skvělými společníky a bylo prokázáno, že zbožňují, když s nimi jejich majitel hovoří a chová se k nim s úctou.
27. 08. 2019

Nejen bylinky, ale i rajčátka lze pěstovat v interiéru poctivě a bez špetky chemie

Také zbožňujete rajčátka, ale máte dojem, že ty kupovaná jsou chuťově úplně jiná, než poctivě vypěstovaná bez špetky chemie? Máte pravdu. Domácí úroda je zaručeně lepší. A smutnit nemusíte ani v případě, že nemáte zahrádku. Rajčátka se stejně jako bylinky dají pěstovat i v pohodlí domova.
26. 08. 2019

Proměnit ložnici na místnost, kde se vám bude dobře spát není vůbec složité

Ložnice je místem, kde můžeme relaxovat s knížkou, odpočívat, spát nebo také prožívat erotické okamžiky se svým partnerem. Je to téměř posvátný prostor a často takovou popelkou v oblasti designu. Nemusí tomu tak být vždy, protože nezapomínejte, že ložnice není jen místem spánku, ale i lásky. Dopřejte ji tedy trochu toho vylepšení a ukažte prostřednictvím ložnice, jak umíte být pekelně sexy. Jak toho docílit? Správnými dekoracemi, osvětlením, vůněmi, lůžkovinami.
26. 08. 2019

Užitečné poznatky pro začínající i pokročilejší zahrádkáře – dýně lze pěstovat i v nádobách

Dýně jsou ceněny pro svou chuť, zdravotní přínosy i dekorativní vzhled. Pěstování dýně v květináčích (větších nádobách) není tak obtížné a nevyžaduje zvláštní péči a ve skutečnosti se jedná o méně náročnou zeleninu, která se přizpůsobí každému klimatu. V zásadě jednoletá rostlina v mírných pásmech, trvalka v tropických.
24. 08. 2019

Jak originálně ozdobit byt pomocí eukalyptu a proč ho vůbec pěstovat

Eukalyptus není jen hlavní zdroj jídla australských medvídků koala, vonný eukalyptus má své místo také v našich domácnostech. Působí proti bolesti, dokáže pročistit vzduch a dokonce snižuje úzkost a deprese. Je považován za jeden z nejkrásnějších stromů na světě. Přestože pochází z Austrálie, lze jej pěstovat i v našich podmínkách. Jeho listy jsou vysoce dekorativní a navíc mají skvělé účinky na lidské zdraví.
23. 08. 2019

Kterou barvu do ložnice zvolit? Při modré se dobře usíná, světle hnědá podporuje sexuální touhy

Zvažujete, že se pustíte do výmalby ložnice, ale tápete v barvách a odstínech? Existuje spousta úžasných barev, které se hodí právě do ložnice. A určitě nevybírejte barvu jen podle módních trendů, že je zrovna v kurzu fialová a má ji i sousedka a vypadá opravdu skvěle. Ono není barva, jako barva.
20. 08. 2019

Nedokážete se rozhodnout, který styl bydlení je pro vás ten pravý?

Dnes existuje nepřeberné množství stylů. Nejen v oblasti krásy, ale i bydlení. Člověk může být z toho velkého množství zmatený. Zvlášť, když přemýšlíte, jaký styl by bylo nejlépe použít u vás doma. Moderní? Minimalistický? Venkovský? Industriální? Rustikální? Nebo spíš eklektický? V dnešním článku se vám pokusíme poradit, pokud právě tápete a nevíte si rady s nákupem bytového vybavení.