Přeskočit navigaci
Lucy Harkness

LaCultura.cz

14. 09. 2019

Útok titánů 20

Bitva o Zeď Maria je v plném proudu. Bohužel to vypadá tak, že jediní Průzkumníci, kteří byli ve městě a přežili, jsou Eren a jeho přátelé. Utéct ze čtvrti Šiganšina a dostat se zpátky za Zeď Rose není možné, takže… Celý článek ... “Útok titánů 20”
14. 09. 2019

Útok titánů 19

Nadešel čas bojovat. Lidé jsou odhodlání, že si vezmou zpátky území, o které před lety přišli. Plán je jednoduchý – Eren použije své nové schopnosti, aby ucpal díru ve Zdi Maria, a pak zamíří do svého rodného domu, v jehož… Celý článek ... “Útok titánů 19”
12. 09. 2019

Indiánské léto a El Gaucho

Crew udělalo významný nakladatelský počin. Vydalo v létě komiksovou klasiku od legendarních tvůrců eroticky laděných komiksů Mila Manary a Huga Pratta. Jak má recenzent LaCultury ohodnotit ověřenou klasiku? Odpovím si sám. Může tiše žasnout nad kresbou Mila Manaryho, mistra zobrazování… Celý článek ... “Indiánské léto a El Gaucho”
12. 09. 2019

Po všech čertech starej dobrej Logan

Jednoho dne zestárne i ikonická postava X-Manů, osamělý rosomák, Wolverin. Zestárnul v postapokalyptické době, kdy celá Amerika se válí v troskách. Hodní hrdinové hnijí v pangejtech a zlí vládnou. A on bojuje o to nejdůležitější – o rodinu. “Welcome to… Celý článek ... “Po všech čertech starej dobrej Logan”
11. 09. 2019

Pevnost IX: Krvavý podzim

Film & seriál Prvních šest stránek patří v Pevnosti rubrice Téma, kterým se tentokrát stalo vesmírné dobrodružství Ad astra (90 %). Martin Kužel si pro článek připravil označení: „Země opět vysílá SOS aneb Když nemůže Bruce Willis, ještě je tu… Celý článek ... “Pevnost IX: Krvavý podzim”
07. 09. 2019

Islám v české republice (nechceme?)

Publikace známého českého ex-muslima Lukáše Lhoťana působí na první pohled jako politologická příručka o tématu, které – jak sám autor zdůrazňuje – dosud nebylo na českém knižním trhu prezentováno. Již v předmluvě knihy však Lhoťan několikrát vyzdvihne nutnost boje proti… Celý článek ... “Islám v české republice (nechceme?)”
06. 09. 2019

Co všechno jsme my, lidé, už podělali?

Moderní člověk kráčí po tomto světě už sedmdesát tisíc let. Za ten čas ušel dlouhou cestu. Nebo ne? Ano, máme umění, vědu, kulturu i technologie. Ano, dostali jsme se na vrchol potravového řetězce. Ale buďme upřímní, tahle cesta lidstva nebyla… Celý článek ... “Co všechno jsme my, lidé, už podělali?”
05. 09. 2019

Dokonalý dům nebo dokonalá noční můra?

Jack a Sydney jsou mladý manželský pár, který chce koupit v Londýně dům. Vždy, když o nějaký mají zájem, je však přeplatí někdo, kdo má víc peněz než oni, takže se zdá, že jejich vysněné bydlení je v nedohlednu. Proto… Celý článek ... “Dokonalý dům nebo dokonalá noční můra?”
03. 09. 2019

Poznejte svět amerických podivných!

Poté, co odvrátil obrovkou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde celý jeho příběh začal – domů na Floridu. Teď zde ale není sám, protože společnost mu dělají slečna Peregrinová, milovaná Emma a další podivní… Celý článek ... “Poznejte svět amerických podivných!”
03. 09. 2019

Odvážný pařížský architekt

Paříž, rok 1942. Nadaný architekt Lucien Bernard přijímá zakázku, která mu přinese nejen hodně peněz, ale i ohrozí jeho život. Bohatý podnikatel si ho najme na to, aby pro něj navrhl novou továrnu. Tak alespoň zní oficiální verze. Ve skutečnosti… Celý článek ... “Odvážný pařížský architekt”
01. 09. 2019

Vydat hru je fuška

Napsat reportážní knihu o procesu tvorby počítačových her je skvělý nápad a Jasonu Schreierovi se v knize Krev, pot a pixely záměr bezesporu podařil. Co jsme se z knihy dozvěděli? Že práce v herních studiích je ještě větší peklo, než… Celý článek ... “Vydat hru je fuška”
01. 09. 2019

Historie targaryenských králů

Několik staletí předtím, než se odehrály události známé ze ságy Píseň ledu a ohně, jejíž seriálová adaptace dobyla svět, se rod Targaryenů usídlil na Dračím kameni. Byl to jediný rod Dračích pánů, kterému se povedlo utéct ze zničené Valýrie. Příběh… Celý článek ... “Historie targaryenských králů”
29. 08. 2019

Válečný příběh s nádechem pohádky

Píše se rok 1944 a druhá světová válka vrcholí. V jedné malé anglické vesnici mají velmi aktivní domobranu, která se rozhodla, že dohlídne na německé zajatce, kteří jsou tam přideleni na nucené práce. Jsou to přeci nepřátelé, není možné nechat… Celý článek ... “Válečný příběh s nádechem pohádky”
22. 08. 2019

Zlodějský tanec

Román v žánru young adult odehrávající se v trochu fantaskním a trochu dystopickém světě. To je Zlodějský tanec, nejnovější kniha autorky „dětské” fantasy Mary E. Pearsonové. Román Zlodějský tanec se disponuje vlastním světem, jehož mapu si můžete prohlédnout po rozevření… Celý článek ... “Zlodějský tanec”
20. 08. 2019

7 zapomenutých klasik z 80. let

Minule jsme se zaměřili na zapomenuté filmové skvosty z poslední dekády minulého tisíciletí, tentokrát ale budeme proti proudu času plavat o chlup déle – do osmdesátek! Málokteré desetiletí mělo tak silnou osobnost a s filmy jako jsou Návrat do budoucnosti,… Celý článek ... “7 zapomenutých klasik z 80. let”
20. 08. 2019

Když…

Když se Felix, malý židovský kluk, ukrýval v jámě ve stáji, zaslechl jednoho dne podivné zvuky a lekl se, že si pro něj a jeho ochránce Gabrieka přišli Němci. Protože nemohl dopustit, aby se Gabriekovi něco stalo jenom proto, že… Celý článek ... “Když…”
17. 08. 2019

Řecko vs. Itálie. Kde se více daří lásce?

Letní prázdniny jsou pro mě už od puberty neodlučně spojeny s chutí na nějaký ten paperback o lásce. Jednoduchý pohádkový příběh o kousku štěstí a neuvěřitelných náhodách, díky kterým všechno zapadlo na své místo. Proto mě potěšilo, když nakladatelství Motto… Celý článek ... “Řecko vs. Itálie. Kde se více daří lásce?”
15. 08. 2019

7 zapomenutých klasik z 90. let

Každá dekáda má své filmové perly a 90. léta nejsou žádnou výjimkou. Oprávněně si připomínáme kinematografické triumfy jako například Titanic nebo Terminátor: Soudný den. Je pochopitelné, že – nehledě na kvalitu – ne každý film se může dočkat takového statusu… Celý článek ... “7 zapomenutých klasik z 90. let”
13. 08. 2019

Pevnost VIII/2019: k létu patří Kotleta

Další číslo Pevnosti – průvodce fantastickými světy je na pultech. Tak se pojďme podívat, co v srpnové nadílce najdeme.  Film & seriál Bojíte se rádi? Pevnost pokračuje v letním sledování thrillerů a hororů, takže se dozvíte, jak se jim líbily… Celý článek ... “Pevnost VIII/2019: k létu patří Kotleta”
08. 08. 2019

Pérák

Obálka knihy, Zdroj: crew.cz   V období temna, kdy pražskými ulicemi duněly holínky vojáků SS, se objevila městská legenda o podivném skákajícím člověku, který bojoval se zločinci, a především proti německým okupantům. Díky speciální pružinové konstrukci na nohách dokázal přeskakovat i ulice. Nejčastěji se objevoval ve Vysočanech a v Libni. Tehdejší doba byla dobou hrdinů, […]