Přeskočit navigaci
dalax
  • dalax
  • 04. 09. 2020 10:00

Dála Musil - blog o podnikání, marketingu a osobním rozvoji

04. 09. 2020

Knihy pro lepší osobní a pracovní život

Když jsem před 5 lety zveřejnil tady na blogu tipy na knihy, které mi pomohly nejen v podnikání, nenapadlo mě, že to bude dlouhodobě jeden z nejčtenějších článků. Od té doby jsem přečetl desítky dalších a dnešní výběr tak bude ještě lepší než ten předchozí. Které knihy byste si neměli nechat ujít?
21. 08. 2020

Tipy na skvělé české podcasty

Je to něco přes 3 roky, co jsem začal odebírat podcasty a částečně jimi nahrazovat čtení blogů a médií. Poslouchám převážně pořady kolem podnikání, marketingu či e-commerce a zajímavé rozhovory i s osobnostmi mimo tyhle obory. Které považuji za nejlepší?
10. 07. 2020

Jak účinně komunikovat a vyjednávat o čemkoliv

Bez komunikace se v podnikání, práci ani osobním životě neobejdete, takže si pojďme v dnešním článku říct, jak s někým mluvit nebo vyjednávat tak, aby vše probíhalo hezky a konstruktivně a ideálně obě strany dosáhly v rámci možností svého.
06. 06. 2020

Příběh jedné malé nepovedené zakázky

Příběh jedné malé nepovedené zakázky

Nikdo není neomylný, takže se v podnikání občas stane, že se vám něco nepovede. Třeba že vezmete nějaký malý kšeft, který vypadá snadno, a když ho dokončíte, klient s ním není spokojený. A vy si pak až zpětně uvědomíte, kde jsou příčiny podobných nedorozumění a že jste vše měli řešit jinak nebo zakázku vůbec nebrat.

29. 05. 2020

Využití Airtable pro nábor nových lidí

Chcete si výrazně zjednodušit nábor nových nových kolegů a zaměstnanců? Pak si přestaňte nechávat posílat zprávy s životopisy e-mailem a zkuste místo toho skvěle využít službu Airtable.
17. 04. 2020

Jak začít s prací na dálku a home office

Patříte mezi ty, které zasáhla současná koronavirová krize a musíte začít pracovat na dálku, resp. jste už začali? Nebo už s home office máte zkušenosti, ale moc vám zatím práce doma nejde? V dnešním článku vám předám rady co dělat, aby vám vzdálená práce šla hezky od ruky.
03. 04. 2020

Základní tipy pro procesní řízení

Procesy jsou nástroj, bez něhož se žádné podnikání neobejde, chce-li být dlouhodobě úspěšné. Startupisté v tom možná vidí něco, co patří jen do korporátu, ale realita je taková, že procesní řízení pomůže každému byznysu okamžitě, jakmile jej začne používat. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit.
06. 03. 2020

Jak mít v práci současně pohodu i výsledky

Je možné se v práci zbytečně nehonit a nestresovat a přesto mít dobré výsledky? Určitě ano. Je ale daleko víc lidí a firem, kteří tlačí na sebe i na ostatní, byť to třeba vůbec není potřeba. Pojďte si přečíst, jak zpomalit a zklidnit svou práci, aby v ní nebyl blázinec.
01. 02. 2020

Proč člověk nemusí být specialista

Chystáte-li se řídit nějaký projekt, pak musíte v první řadě zvládnout řídit jeho drobnější části a to až k jádru - běžným úkolům. Dnes vám předám základní, avšak stěžejní tipy ze své praxe, abyste to vše zvládli jak v klasických úkolech tak menších projektech.
17. 01. 2020

Proč člověk nemusí být specialista

Dělat celý život jednu práci, nebo je střídat? Být specialista v úzkém oboru, nebo dělat blízké obory společně? Žádná cesta není správná ani špatná. Jak tohle téma vidím já a proč je mi bližší multioborovost?
06. 12. 2019

Nejlepší články a rozhovory, které mě zaujaly v roce 2019

Po dvanácté za posledních 6 let jsem dal dohromady seznam toho nejlepšího, nejzajímavějšího nebo nejužitečnějšího, co jsem četl, viděl nebo slyšel v posledních měsících, a co bych doporučil i vám.
08. 11. 2019

Znalostní báze nejen pro e-shop. Proč ji mít a jak na to?

Českou službu Freelo pro projektové řízení používám už téměř 4 roky a trávím v ní hodně pracovního času. Organizuji v něm nejen většinu své práce, ale také v něm řídím práci marketingového týmu Sanasportu, kde mj. služba slouží jako hlavní pracovní prostředí pro celou firmu. Co a jak používám, co se mi (ne)líbí a jaké tipy pro větší efektivitu a produktivitu doporučuji?
04. 10. 2019

Znalostní báze nejen pro e-shop. Proč ji mít a jak na to?

S růstem podnikání přichází i růst počtu věcí, které se hodí evidovat nebo které musíte pravidelně dělat, příp. do kterých budete muset zaškolovat své nové kolegy či zaměstnance. Ideálním řešením je tvorba vědomostní, resp. znalostní báze, která se stane vaším poradcem i průvodcem a pomůže vám zvýšit pracovní efektivitu.
13. 09. 2019

Jak mít rád svou práci?

Spousta lidí by šla ráda za svou vášní, protože si myslí, že je to správná pracovní cesta - budou se živit tím, co je baví. Někdy to tak bude, ale v drtivé většině případů nikoliv. Jste-li v situaci, kdy vás práce nebaví, co takhle zjistit jak na to, abyste svou práci rádi měli?
03. 08. 2019

O problémech je potřeba mluvit

Strach je něco, co má občas každý (i když ne každý to obvykle přizná). Mnohdy je ale iracionální a tím spíše, pokud jde o něco pracovního a tedy ne životně důležitého. Patříte-li mezi ty, co něco štve, ale zatím se o tom bojíte mluvit, pak je dnešní článek přesně pro vás.
06. 07. 2019

Jak nabíráme lidi do marketingového týmu

Dnešní článek je o tématu, které jsem tu už velmi dlouho nerozebíral - o personalistice. V rámci podnikání totiž spolupracuji se Sanasportem, kde vedu marketingový tým a mj. řeším nábor nových markeťáků. Mladší firmy, startupy či agentury nabírají nové tváře asi velmi podobně, ale většina firem to pořád dělá postaru - a právě jim by se některé tipy mohly hodit.
06. 07. 2019

Jak nabíráme lidi do marketingového týmu

Dnešní článek je o tématu, které jsem tu už velmi dlouho nerozebíral - o personalistice. V rámci podnikání totiž spolupracuji se Sanasportem, kde vedu marketingový tým a mj. řeším nábor nových markeťáků. Mladší firmy, startupy či agentury nabírají nové tváře asi velmi podobně, ale většina firem to pořád dělá postaru - a právě jim by se některé tipy mohly hodit.
08. 06. 2019

Co jsem zjistil za svých 10 pracovních let

Před 10 lety jsem začal pracovat na svůj první hlavní pracovní poměr, letos dokončím taky 5 let čistě na volné noze. Když se ohlédnu zpět a vzpomenu si, jak jsem na pohovorech odpovídal na otázku "kde se vidíte za X let", nenapadlo mě, že budu po těch letech dělat to, co teď dělám. V práci se toho člověk naučí hodně i do života, a tak si dnes povíme 10 lekcí, která třeba pomohou v něčem i vám.]> Proč nemám Instagram aneb o vlivu sociálních sítí Fri, 3 May 2019 13:00:00 +0100 https://dalamusil.com/proc-nemam-instagram-aneb-o-vlivu-socialnich-siti Jak obhájit klientům svou cenu Sat, 6 Apr 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/jak-obhajit-klientum-svou-cenu Co mě naučilo 6 let pravidelného blogování Sun, 3 Mar 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-me-naucilo-6-let-pravidelneho-blogovani Co dělám, abych byl efektivní a produktivní Sun, 3 Feb 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-delam-abych-byl-efektivni-a-produktivni
03. 05. 2019

Proč nemám Instagram aneb o vlivu sociálních sítí

V poslední době jsem četl hodně článků na téma vlivu sociálních sítí a zejména Instagramu na život. Nebyly to zrovna pozitivní texty a většinou se shodovaly s tím, jaký mám dnes pohled na všechny tyhle sítě. Instagram jsem nikdy neměl, protože v něm nevidím smysl, zato však dost negativ. Jakých?]> Jak obhájit klientům svou cenu Sat, 6 Apr 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/jak-obhajit-klientum-svou-cenu Co mě naučilo 6 let pravidelného blogování Sun, 3 Mar 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-me-naucilo-6-let-pravidelneho-blogovani Co dělám, abych byl efektivní a produktivní Sun, 3 Feb 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-delam-abych-byl-efektivni-a-produktivni
06. 04. 2019

Jak obhájit klientům svou cenu

K dnešnímu článku mě přivedli mí potenciální klienti. Chtěli se mnou z vícero důvodů spolupracovat (úspěšná dřívější spolupráce, vysoká znalost jejich oboru, doporučení od známých), ale moje navržená hodinová sazba jim přišla vysoká. Pojďme si tedy vysvětlit, jak se člověk na volné noze k takové ceně dostane, resp. proč se na ní někteří klienti dívají ze špatného úhlu.]> Co mě naučilo 6 let pravidelného blogování Sun, 3 Mar 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-me-naucilo-6-let-pravidelneho-blogovani Co dělám, abych byl efektivní a produktivní Sun, 3 Feb 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-delam-abych-byl-efektivni-a-produktivni