Přeskočit navigaci
dalax
  • dalax
  • 03. 03. 2019 11:00

Dála Musil - blog o podnikání, marketingu a osobním rozvoji

03. 03. 2019

Co mě naučilo 6 let pravidelného blogování

Těžko se mi tomu věří, ale za 3 měsíce to bude 6 let, co pravidelně bloguju. Za tu dobu jsem toho hodně zjistil o psaní i o sobě a dnes bych se o to s vámi rád podělil. Pokud se náhodou chystáte taky rozjet něco dlouhodobějšího nebo už to děláte, mohla by se vám trocha motivace hodit.]> Co dělám, abych byl efektivní a produktivní Sun, 3 Feb 2019 11:00:00 +0100 https://dalamusil.com/co-delam-abych-byl-efektivni-a-produktivni
03. 02. 2019

Co dělám, abych byl efektivní a produktivní

Je to už pár let, co jsem na blogu naposledy psal o efektivitě a produktivitě. Od té doby se moje pracovní návyky hodně posunuly a zlepšily, takže bych vám dnes rád prozradil, co a jak v současnosti dělám, aby mi šla práce co nejlépe od ruky.
01. 12. 2018

Jak dlouhodobě vydělávat peníze?

Jestli čekáte na rychlé tipy vedoucí ke zbohatnutí nebo motivační článek typu co dělají miliardáři po probuzení, pak vás odkážu raději na googlení. V mém článku se dozvíte to, co musíte pro finanční úspěch dělat dlouhodobě a že to opravdu není vůbec snadné.
03. 11. 2018

Nej články a rozhovory, které mě zaujaly v roce 2018

Rok 2018 se blíží ke svému konci a tím pádem je čas na menší rekapitulaci nejlepších článků, rozhovorů a podcastů, které mě letos zaujaly. V předchozích letech jsem dělal tenhle souhrn 2x ročně, ale kvantita a kvalita zajímavého obsahu pro mě letos dost klesla - na druhou stranu o to lepší je dnešní souhrn.
20. 10. 2018

Jak se dělá web

Chtěli byste si vytvořit nový web nebo předělat ten dosavadní? Pak se určitě vyplatí vědět, jak se takový web vlastně dělá. Není to totiž zas tak jednoduché, jak si možná myslíte, ale na druhou stranu to ani nemusí být tak složité, jak vám bude mnoho webových agentur či designérů tvrdit. Návod na good enough výsledek najdete v tomhle článku.
08. 09. 2018

Spánek. Životní potřeba, kterou podceňujeme

O potřebě kyslíku, stravy a tekutin víme všichni. Věděli jste ale i to, že spánek je neméně důležitý? Přiznávám, že já to až do teď vlastně pořádně nevěděl. Taktéž mě nikdy nenapadlo, že existuje kniha, kterou je možné doporučit bez výjimky všem. Pokud si nepřečtete ji, pak si přečtěte aspoň tenhle článek - může vám totiž pomoci k lepšímu zdraví i delšímu životu.
26. 08. 2018

Automatizace v e-mail marketingu

Marketingová automatizace je něco, co vám dokáže ušetřit stovky až tisíce hodin ruční práce, takže není pochyb o tom, že se do ní vyplatí investovat. V dnešním článku si povíme něco o automatizaci v e-mailovém marketingu a především typech automatizovaných e-mailů.
06. 07. 2018

Design služeb jako cesta k zákaznické spokojenosti

Marně si lámete hlavu co je to ten "design služeb"? Pokud podnikáte a nabízíte nějaké služby nebo prodáváte produkty, tak jej sami využíváte, ačkoliv to možná nevíte. Podstatné je, že díky dobře nadesignované službě můžete mít spokojenější zákazníky a tím i celkově úspěšnější byznys. A to se vyplatí, že?
16. 06. 2018

Proč lidé nenakoupí ve vašem e-shopu

Česko je v Evropě tak trochu e-commerce velmocí, protože tady má e-shop skoro každý. Jenže tím pádem nemá spousta z nich ani šanci obstát. Proč? Důvodů je spousta. Já vám teď povím ty nejčastější, proč já a většina dalších lidí ve vašem e-shopu nejspíš nenakoupí.
01. 05. 2018

Běžné vlastnosti, které mě na lidech štvou

Chcete, aby vás lidi měli více rádi a více vám věřili? Pak podle toho jednejte. Je spousta běžných špatných vlastností, které můžete ovlivnit. A věřte, že jejich zlepšení vám zaručeně v každodenním (a nejen pracovním) životě prospěje.
13. 04. 2018

Redesign e-shopu pro Obal Centrum

Jedním z největších projektů, který jsem v posledních měsících řešil, byl redesign e-shopu pro Obal Centrum. E-shop jsme před pár dny spustili, a protože šlo o redesign kompletní a hodně provázaný s firemními procesy, stojí za to mrknout se více pod pokličku nejen na zajímavosti z průběhu vývoje.
31. 03. 2018

Průvodce pro lepší UX a vyšší konverze

Chcete mít web či e-shop lepší po designové i marketingové stránce? Aby byli návštěvníci či uživatelé spokojenější a zároveň jste získávali více konverzí? V dnešním rozsáhlém článku, resp. průvodci, se dozvíte, jak na to.
05. 01. 2018

Projekty a procesy. Co je co a proč je řešit

Občas se potkávám s tím, že někteří lidé zaměňují slova projekt a proces. Oboje sice sloužení ke zdárnému (s)plnění něčeho, ale daleko více je odlišností. Přečtěte si co je projekt a co proces, proč je řešit a samozřejmě i jak je řešit, aby vám k něčemu byly.
03. 12. 2017

Top 15 článků a rozhovorů z druhé poloviny roku

Po půlroce je tady článek, jehož obliba překvapuje i mě samotného - výběr toho nejlepšího z českých a zahraničních internetů za druhou polovinu roku 2017. Jde o jubilejní 10. shrnutí a tentokrát včetně novinky - rozhovorů, které jsem začal poslouchat v podobě podcastů. Takže co si přečíst a poslechnout?
04. 11. 2017

Minimalismus a jeho smysl v životě

Je to už pár let, co se mezi životní i pracovní mantry začal počítat minimalismus. Pro někoho to byl možná chvilkový trend, nicméně jeho vliv na reálný a celkový život je obrovský. A čím jsem starší, tím víc si toho všímám a tím víc se mi líbí. Proč by vás měl minimalismus zajímat a hlavně jak vám může pomoct?
08. 10. 2017

Nejlepší články na mém blogu

Dnešní článek je na mém novodobém blogu v pořadí jubilejní 60. a tak jsem připravil shrnutí co nejraději čtěte, navštěvujete a na co nejvíc reagujete. Možná jste některý z mých top článků ještě neviděli, takže se neváhejte inspirovat.
03. 09. 2017

Realita single života

Nějaký čas v médiích frčela vlna, že je hrozně cool být single a žít sám. Je to ale pravda? Nebo je to podobně jako s podnikáním a freelancingem, kde se představy a realita dost liší? Zažil jsem to, takže vám teď řeknu, jaké je být single doopravdy.
06. 08. 2017

Jak jsem dělal redesign vlastního webu

Od zimy do konce letošního května jsem redesignoval vlastní web, tedy ten, na kterém právě teď jste. Ačkoliv to tak na první pohled možná nevypadá (pokud si pamatujete ten předchozí), musel jsem toho řešit poměrně hodně. Co všechno? To si teď můžete přečíst.
02. 07. 2017

15 užitečných článků nejen o marketingu a UX

Půlrok se s půlrokem sešel a já vám přináším opět výběr článků, které mě v posledních 6 měsících nejvíc zaujaly. Bude to o marketingu, webdesignu, UX, emailingu, reklamě a mnohém dalším. Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení :-)
11. 06. 2017

Jak se nespálit s dodavatelem webu/e-shopu

Během své pracovní kariéry jsem řešil webdesign z pozice klienta i dodavatele, v poslední době pak především z pozice designéra nebo odborného zástupce na straně klienta. A protože se tvorba běžného webu či e-shopu málokdy obejde oboustranně bez komplikací a nedorozumění, připravil jsem pár bodů pro ty z vás, kteří jsou na klientské straně - ať se při příště nespálíte.