Přeskočit navigaci
dalax
  • dalax
  • 25. 03. 2014 18:00

Dála Musil - blog o podnikání, marketingu a osobním rozvoji

25. 03. 2014

Naučte se správně jednat při obchodní schůzce

V uplynulých dnes jsem se setkal s několika lidmi, kteří se mi snažili něco nabídnout, prodat nebo doslova vnutit. V té chvíli jsem si uvědomil nejen to, že spousta lidí nedokáže jednat tak, aby svého potenciální klienta zaujala, ale dokonce tak, že ho spíš odradí. Přečtěte si tedy, co je dobré nedělat a v čem možná chybujete právě vy.
25. 02. 2014

Víte, jak se stát oblíbeným a respektovaným šéfem?

Ať už pracujete kdekoliv, zcela určitě jste již měli čest se setkat s nějakým nadřízeným, vedoucím, šéfem či majitelem firmy. Anebo jste jím třeba vy sami. A jak už to tak bývá, někdy je šéf člověk na správném místě, jindy jde o blbce. Zjistěte, jak by se měl správný šéf chovat, aby k němu ostatní vzhlíželi.
28. 01. 2014

Jak poznáte, že je čas změnit práci?

Je mnoho důvodů, proč odejít z pracovního poměru, ty obvyklé jsou dva - jdete za lepší prací nebo jste vyhozeni. K oběma se však propracujete v podstatě stejnou cestou, když se začnou objevovat různé náznaky od ostatních nebo vy sami budete s něčím nespokojení. Jak tedy poznáte, že je čas změnit práci?
28. 12. 2013

Jak prodat vlastní práci a sami sebe

Pokud chcete uspět v zaměstnání nebo při práci na volné noze, základem pro vás vždy budou dvě veličiny - dobře odvedená práce a schopnost ji prodat. To první je těžké a to druhé obvykle ještě těžší.
27. 11. 2013

15 inspirativních článků, jak uspět v podnikání

Druhá polovina roku 2013 byla opět plodná na zajímavé články o podnikání, práci, výdělcích i marketingu. Souhrn těch podle mě nejzajímavějších si teď můžete přečíst.
06. 11. 2013

Má škola velký vliv na pracovní uplatnění?

V poslední době jsem četl několik různých článků na téma, zda má smysl studovat vysokou školu nebo jít rovnou do práce. Rád tedy přispěji svou troškou do mlýna z mého pohledu na školu a její smysl v životě člověka. Když jsem před lety maturoval s tématem "Co mi škola dala a vzala", marně jsem tehdy hledal něco podstatného, o co jsem kromě volného času přišel. Naopak škola, ať to byla základní, střední nebo vysoká, mi vždy něco dala.
16. 10. 2013

Co dělat při ztrátě pracovní motivace

Se ztrátou motivace při práci na projektu, v zaměstnání nebo při podnikání se setkal téměř každý. Mnoho lidí se v podobné situaci vzdává, přestože je v jejich silách nejen pokračovat, ale vše potřebné dokončit. Víte, jak na to?
25. 09. 2013

Průvodce e-mail marketingem a tvorbou newsletterů

E-mail marketing ve formě newsletterů je levný a efektivní a přitom je jednou z nejkomplexnějších marketingových disciplín. Je nutné tvořit a pracovat s databází kontaktů, připravit pro newsletter zajímavý a účinný obsah a po kampani vyhodnocovat její úspěšnost. Víte, co vše je třeba při obchodním e-mail marketingu řešit?
20. 08. 2013

Pracovní pohovory na Pardubicku? Čekejte nečekané

V rámci pracovních pohovorů toho můžete zažít hodně. Někdy vás do nich ani nepozvou, jindy se výběrové řízení táhne týdny. Častokrát vás pohovory naštvou a někdy je třeba vůbec nepochopíte. A víte, kolik firmy nabízejí peněz a jak lze někdy uspět?
23. 07. 2013

Introverze vs extraverze. Jak využít své vlastnosti?

Využíváte naplno toho, kým doopravdy jste, s čím jste se narodili? Susan Cain přinesla ve své knize Ticho ucelený pohled na chování introvertů a extrovertů, z čehož se můžete hodně poučit. A díky svým vrozeným vlastnostem být i lepší a úspěšnější.
11. 07. 2013

Jak uspět v práci a životě

Děláte vše proto, abyste uspěli ve své práci a svém životě? Cest existuje hodně, ale abyste došli na jejich konec, vždy se po nich nejdřív musíte vydat. Mnoho lidí vám bude radit, spousta lidí vás bude odrazovat. Já patřím k těm prvním.
04. 07. 2013

15 zajímavých a inspirativních článků nejen o podnikání

V posledním půlroce se na českém internetu objevilo mnoho zajímavých nebo inspirativních článků a názorů o podnikání, práci nebo třeba komunikaci. Vybral jsem pro vás a lehce shrnul 15 článků, ze kterých si určitě odnesete užitečné poznatky.
28. 06. 2013

Recenze knihy Ticho od Susan Cain aneb o síle introverze

Susan Cain sepsala téměř encyklopedii o životě ve světě, ve kterém vládnou extroverti a v němž je slovo introverze symbolem slabosti. A po jejím přečtení není divu, že je Ticho světový bestseller. Je to o lidech, motivaci, práci, chování, psychologii. Autorka vás nechá nahlédnout do sebe samých a většina z vás začne na svět pohlížet jinak než dosud.
10. 06. 2013

Jak mít v podnikání dobré jméno? Jednejte správně

Chcete-li mít dobré jméno mezi lidmi a jejich důvěru ve vaše služby, musíte umět jednat správně. Dobré jméno je totiž v podnikání pravděpodobně to nejcennější a jeho zbytečné zkažení vás může přijít hodně draho. Shrnul jsem pro vás pár bodů, které považuji za důležité a kterými se řídím i já sám.