Přeskočit navigaci
dalax
  • dalax
  • 14. 01. 2015 18:00

Dála Musil - blog o podnikání, marketingu a osobním rozvoji

14. 01. 2015

15 zajímavých článků pro osobní rozvoj i byznys

Druhá polovina roku 2014 přinesla opět spoustu užitečných článků od českých autorů, tentokrát převážně osobním rozvoji. Chcete-li se tedy také ve svém životě, v práci nebo ve vlastním podnikání nadále rozvíjet, neváhejte si je přečíst.
22. 12. 2014

Řešte problémy díky efektivnímu myšlení

Možná už jste si osvojili některé návyky, jak být v životě efektivnější. A protože těch způsobů je více, zaměříme se i na další - tentokrát jak zefektivnit vaše myšlení při řešení problémů.
08. 12. 2014

Poznejte účinné způsoby, jak být efektivnější

Není náhoda, že se kniha od Stephena Coveyho 7 návyků skutečně efektivních lidí stala bestsellerem. Je v ní mnoho velice dobrých rad pro vyšší efektivitu a obecně příjemnější a úspěšnější život. Chcete také znát recept na to, jak se stát skutečně efektivními nejen v podnikání a pracovním životě?
25. 11. 2014

Podnikat můžete snadno i minimalisticky

Chcete začít podnikat? Pak nemusíte řešit strategie ani plány, mít to nejlepší vybavení nebo spousty produktů a služeb, být připraveni na nejlepší dobu ani provádět průzkum u konkurence... Prostě si řekněte, co chcete dělat, a pusťte se do toho. Podnikat můžete totiž snadno i minimalisticky.
12. 11. 2014

Vyhněte se největším chybám v podnikání

Když jsem před pár dny dočetl knihu o různých chybách v podnikání od Duncana Bannatyna, uvědomil jsem si, že větší či menší podnikatelské chyby dělá téměř každý. Ty největší chyby mohou ale celé vaše podnikání zničit a to by byla škoda, nemyslíte? Pojďme se podívat na věci, kterým je dobré se vyhnout.
27. 10. 2014

Moderní marketing? Užitečné informace a oboustranná komunikace

Přestože marketing má dnes stejné cíle jako v minulosti, jeho forma se mění. A právě posledních pár let je to hodně znát - firmy opouštějí neefektivní marketingové kanály a zkoušejí nové. Mění se přitom nejen forma, ale i obsah. Víte, jak se dělá novodobý marketing?
24. 09. 2014

Celoživotní vývoj aneb život vás naučí

Nejenom koučové osobního rozvoje často tvrdí jednu věc - kdo chce být dlouhodobě úspěšný, měl by se neustále vzdělávat, de facto se učit celý život. A i když si to mnoho lidí možná ani neuvědomuje, ve skutečnosti to téměř každý skutečně dělá. Nebo si myslíte, že ne?
05. 08. 2014

Umění účinné komunikace. Ovládáte ji naplno?

V životě se bez ní neobejdeme a může být tou nejsilnější zbraní, stejně tak ale může být v mnoha životních situacích pověstným hřebíčkem do rakve. O čem je řeč? Samozřejmě o komunikaci, která hraje prim nejen v podnikání a marketingu. Kdo ji dokáže naplno ovládat, má vyhráno. V následujících bodech jsem propojil své názory s poznatky z knihy Jak získávat přátele a působit na lidi, jejímž autorem je Dale Carnegie.
23. 07. 2014

Tajemství marketingových zkratek. Víte, co znamenají?

V marketingu, reklamě, médiích a podnikání obecně se člověk setká s mnoha zkratkami. Ne každý ale ví, co přesně znamenají. Připravil jsem pro vás proto průvodce těmi nejpoužívanějšími a nejznámějšími, abyste si mohli udělat třeba SWOT analýzu, připravit USP nebo začít využívat PR.
18. 06. 2014

Proč jsou firmy neúspěšné?

Každodenní práce vás občas přiměje zapřemýšlet, jestli ji děláte správně. Mnoho lidí a firem takové věci ale vůbec neřeší a pak se často diví, když vyvstanou problémy. Přitom k nim vůbec nemusí dojít, pokud se vše začne řešit s předstihem. Chcete vědět, proč bývají firmy neúspěšné a jak tomu předcházet?
29. 05. 2014

15 užitečných článků o práci, podnikání a marketingu

Po půlroce opět přináším souhrn těch nejlepších článků, které se podle mě v posledních měsících urodily. Doporučuji je přečíst všem, kdo pracují, podnikají nebo chtějí podnikat a především chtějí ve své práci či v podnikání uspět.
29. 04. 2014

Pasivní příjem. Způsob, jak vydělávat dlouhodobě

Jedním z hodně oblíbených slovních spojení je už řadu let tzv. pasivní příjem. Chybně si však mnoho lidí myslí, že jde o vydělávání peněz bez toho, aniž by vůbec něco museli dělat. Princip pasivního příjmu je ale trochu jiný – na začátku hodně zapracovat, aby vznikl příjem, který potom vydělává i bez vás. Seznamte se tedy se způsoby a možnostmi pasivního příjmu.
25. 03. 2014

Naučte se správně jednat při obchodní schůzce

V uplynulých dnes jsem se setkal s několika lidmi, kteří se mi snažili něco nabídnout, prodat nebo doslova vnutit. V té chvíli jsem si uvědomil nejen to, že spousta lidí nedokáže jednat tak, aby svého potenciální klienta zaujala, ale dokonce tak, že ho spíš odradí. Přečtěte si tedy, co je dobré nedělat a v čem možná chybujete právě vy.
25. 02. 2014

Víte, jak se stát oblíbeným a respektovaným šéfem?

Ať už pracujete kdekoliv, zcela určitě jste již měli čest se setkat s nějakým nadřízeným, vedoucím, šéfem či majitelem firmy. Anebo jste jím třeba vy sami. A jak už to tak bývá, někdy je šéf člověk na správném místě, jindy jde o blbce. Zjistěte, jak by se měl správný šéf chovat, aby k němu ostatní vzhlíželi.
28. 01. 2014

Jak poznáte, že je čas změnit práci?

Je mnoho důvodů, proč odejít z pracovního poměru, ty obvyklé jsou dva - jdete za lepší prací nebo jste vyhozeni. K oběma se však propracujete v podstatě stejnou cestou, když se začnou objevovat různé náznaky od ostatních nebo vy sami budete s něčím nespokojení. Jak tedy poznáte, že je čas změnit práci?
28. 12. 2013

Jak prodat vlastní práci a sami sebe

Pokud chcete uspět v zaměstnání nebo při práci na volné noze, základem pro vás vždy budou dvě veličiny - dobře odvedená práce a schopnost ji prodat. To první je těžké a to druhé obvykle ještě těžší.
27. 11. 2013

15 inspirativních článků, jak uspět v podnikání

Druhá polovina roku 2013 byla opět plodná na zajímavé články o podnikání, práci, výdělcích i marketingu. Souhrn těch podle mě nejzajímavějších si teď můžete přečíst.
06. 11. 2013

Má škola velký vliv na pracovní uplatnění?

V poslední době jsem četl několik různých článků na téma, zda má smysl studovat vysokou školu nebo jít rovnou do práce. Rád tedy přispěji svou troškou do mlýna z mého pohledu na školu a její smysl v životě člověka. Když jsem před lety maturoval s tématem "Co mi škola dala a vzala", marně jsem tehdy hledal něco podstatného, o co jsem kromě volného času přišel. Naopak škola, ať to byla základní, střední nebo vysoká, mi vždy něco dala.
16. 10. 2013

Co dělat při ztrátě pracovní motivace

Se ztrátou motivace při práci na projektu, v zaměstnání nebo při podnikání se setkal téměř každý. Mnoho lidí se v podobné situaci vzdává, přestože je v jejich silách nejen pokračovat, ale vše potřebné dokončit. Víte, jak na to?
25. 09. 2013

Průvodce e-mail marketingem a tvorbou newsletterů

E-mail marketing ve formě newsletterů je levný a efektivní a přitom je jednou z nejkomplexnějších marketingových disciplín. Je nutné tvořit a pracovat s databází kontaktů, připravit pro newsletter zajímavý a účinný obsah a po kampani vyhodnocovat její úspěšnost. Víte, co vše je třeba při obchodním e-mail marketingu řešit?