Přeskočit navigaci
kortova

BydlímeÚtulně.cz

09. 04. 2020

Výsledek poměrně radikální rekonstrukce bytu se podařil

Životní styl se s dobou mění, a to má samozřejmě vliv také na bydlení. Proto je rekonstrukce bytu jedinou možností, jak se současným trendům přizpůsobit. Jedním ze specifik posledních let je například to, že stále více žen bydlí samo. Důvody mohou být různé, ale vždy to s sebou nese specifické požadavky na bydlení.
09. 04. 2020

Netradiční praní polštářů pomůže zbavit se nepříjemných žlutých skvrn

V posteli údajně strávíme téměř třetinu našeho života. I proto je třeba dbát na její čistotu, včetně praní polštářů, na kterých ležíme i hodiny denně. Není se proto čemu divit, že mnoho lidí investuje do kvalitních postelí i matrací, pravidelně pere ložní prádlo a celkově udržuje ložnici v čistotě. Jedním z problematických míst, o kterém se ale příliš nemluví, může být polštář.
09. 04. 2020

Barvení vajíček bez umělých barviv. Stačí použít vhodnou zeleninu

Velikonoce jsou již za dveřmi a jedním z klasických zvyků je barvení vajíček. Existuje velké množství nejrůznějších technik a způsobů, jak vajíčka ozdobit. Zdobení navíc může být skvělou možností, jak strávit příjemné odpoledne se svými dětmi. My vám dnes přinášíme několik velmi jednoduchých a moderních způsobů, jak tyto symboly jara můžete ozdobit.
09. 04. 2020

Skandinávský styl láká na designovou čistou, útulnost i praktičnost

Minimalistický skandinávský styl bydlení je při rekonstrukcích bytů jedním z těch vůbec nejžádanějších. Pro svůj dvoupokojový byt o rozloze necelých šedesáti metrů čtverečních se ho rozhodla použít i mladá žena, která si navíc veškerý design interiéru navrhla sama.
08. 04. 2020

Levná a jednoduchá jarní výzdoba na stěnu či poličky

Jakákoliv jarní výzdoba vnese do interiéru nový příval energie. Jarních dekorací existuje nekonečné množství. Určitě se vyplatí obklopit se doma rostlinami, svěžími barvami, huňaté textilní materiály vyměnit za lehké s jarními motivy. Ozdobit si lze vše, co vás jen napadne: okna, dveře, poličky, jídelní stůl, ale i stěny.
08. 04. 2020

Moderní dům ukazuje, že přírodní materiály najdou své uplatnění uvnitř i venku

Mít moderní dům, to je dnes snem mnoha lidí. Stačí oslovit architekta, dát na jeho rady a návrhy, a už jenom počkat na realizaci. Zároveň je však třeba uvést, že mnoho lidí si myslí, že u moderních domů už dávno nemají šanci klasické přírodní materiály. Jak je to ve skutečnosti? Přesně naopak. Tento nový moderní dům vám ukáže, jak zajímavě se dá využít klasické dřevo.
08. 04. 2020

Správný odstín růžové a vhodně zvolené doplňky oživí váš domov

Krásné bydlení je snem každého z nás. Stačí si ho zařídit tak, jak se nám líbí. Klidně může být použita i růžová barva, jako v tomto případě. Ale zpět k tématu. Bohužel ceny nemovitostí jsou stále poměrně vysoké, a tak mnoho lidí dává přednost koupi menšího bytu, který se ale při troše kreativity a přemýšlení dá proměnit v útulný byt, kde můžete mít vše, co ke svému životu potřebujete.
08. 04. 2020

Venkovský dům nabízí veškerý komfort potřebný k životu

Mnoho z nás, především pokud bydlíme v rušném městě, touží po klidném bydlení na venkově, někde uprostřed přírody, kde se při pohledu z okna budeme kochat výhledem na lesy a kopce, a ne na protější domy, parkoviště či supermarket. Toužíme po tichém prostředí, kde nás ráno bude budit zpěv ptáků, a nikoli projíždějící auta. Pokud je to i vaše přání, máme pro vás zajímavou nabídku na bydlení v krásném zrestaurovaném domě na italském venkově.
07. 04. 2020

Inspirace na praktické úložné prostory do malých interiérů

Někdo bydlí v malém bytě či domě proto, že zkrátka nemá jinou možnost. Jiný si takové bydlení zvolil sám, protože přináší sebou i mnoho výhod, jako je úspora za bydlení a vytápění, ale i rychlejší úklid a určitě by se dalo najít spoustu dalších výhod. Mezi nevýhody může patřit málo úložného místa, ovšem i to lze šikovně vyřešit. Pojďme se dnes společně podívat na chytré triky, které zároveň vypadají i skvěle.
07. 04. 2020

Netradiční chata, která je spojením moderního i klasického stylu

Pokud se zajímáte o architekturu, máme pro vás zajímavou ukázku. Tentokrát je to povedená chata, která se nachází v jižní části Chile a vychází z tradičních venkovských chilských obydlí, ale zároveň je ukázkou moderní architektury. Navíc velmi jedinečným způsobem pracuje s dvěma materiály, dřevem a sklem, které v celém prostoru chaty dominují.
07. 04. 2020

Unikátní tipy, jak uklidit domácnost a neztratit kvůli tomu celý den

Inspirace na praktické úložné prostory do malých interiérůKdyž je v plánu úklid vašeho domova, jistě chcete, abyste měli vše hotové co nejrychleji a co nejdokonaleji. Dají si oba dva tyto požadavky spojit v jeden? Ano, dají. A není to nic složitého, pokud dobře a přesně víte, jak na to. Najednou zjistíte, že úklid přece jenom není až tak složitý, jak se může na první pohled zdát.
07. 04. 2020

Rodiče koupili synovi jednopokojový byt, aby měl klid na studium vysoké školy

Když se vaše dítě dostane na vysokou školu a začne shánět byt, je to na jednu stranu samozřejmě velký důvod k radosti, ale na druhou stranu je to často spojené s poměrně velkým množstvím praktických problémů, zvláště pokud se univerzita nenachází v místě vašeho bydliště. Míst na kolejích většinou není dostatek a pronájmy jsou často předražené.
06. 04. 2020

Dvoupokojový byt se po rekonstrukci změnil k nepoznání. Je větší a útulnější

Mít dvoupokojový byt není v dnešní době nic výjimečného. Jde o běžné dispozice v mnoha panelácích. Většinou si lidé stěžují na to, že takový byt není ani příliš velký, ani příliš útulný. Když se však provede vhodná rekonstrukce, můžete se i taková běžná nemovitost změnit k nepoznání.
06. 04. 2020

Bylinky v kuchyni aneb zdraví, které můžete mít vždy na dosah ruky

Mít bylinky nebo dokonce i nějakou tu zeleninu vždy po ruce, je zkrátka bezva. Bylinky poskytují nejen zajímavější chuť pokrmům, ale i řadu prospěšných vlastností pro lepší zdraví. Mimo jiné jsou i atraktivní výzdobou interiéru. Pěstovat je můžete i v případě, že nemáte zahrádku či balkon. Existuje více možností, jak je pěstovat.
06. 04. 2020

Výrazné barvy dokonale oživí váš byt a naruší jeho jednotvárnost

Mnoho lidí se při rekonstrukci či zařizování bytu brání tomu, aby byly použity výrazné barvy, které přitahují pozornost. Většinou dávají přednost osvědčeným neutrálním barvám v přírodních tónech, dalšími populárními barvami jsou také bílá a šedá. My vám ale dnes na jednom bytu ukážeme, že se použití výrazných barev nemusíte obávat, jen je třeba je do vašeho interiéru zakomponovat s citem a uvidíte, že vašemu bytu dodají mnohem svěžejší a energičtější atmosféru.
06. 04. 2020

Kontejnerový dům uprostřed přírody nabízí moderní bydlení s bazénem

Kontejnerový dům se poslední dobou stává zajímavou ukázkou moderních trendů v architektuře. Ukazuje možná řešení budoucích staveb. A to jak pokud jde o určitou ochranu přírody, kdy se nevyužitým přepravním kontejnerům dá nový život. Také nelze opomenout finanční stránku, jelikož kontejnerový dům může díky použití nevyužitých boxů vyjít na menší částku, než domy postavené klasickými způsoby.
05. 04. 2020

Úklid různých míst vyžaduje správné postupy i vhodné čističe

Rozhodli jste se pro úklid, ale nedopadlo to podle vašich představ? Důvod může být zcela jednoduchý. Postupovali jste špatně. A to jak s ohledem na to, jakým stylem jste uklízeli, tak s ohledem na to, jaký čistič jste použili. Společně se podáváme na to, jak si úklid co nejvíce zefektivnit.
05. 04. 2020

Malý byt v centru ukazuje, jak pohodlně se dá bydlet na 30 metrech čtverečních

Bydlet v centru města je snem mnoha lidí. Vzhledem k cenám si však řada z nich může pořídit jenom malý být. Třeba o velikosti 27 metrů čtverečních, jako v tomto případě. Dá se v takové nemovitosti vůbec dlouhodobě bydlet a je zde dostatek prostoru? Pokud se vše uspořádá tak, jako v tomto bytě, který najdete v centru Budapešti, zjistíte, že ano.
05. 04. 2020

Přepravní kontejnery posloužily na stavbu netradičního patrového domu

Přepravní kontejnery jsou možností, jak využít lodní dopravu k transportu jakéhokoliv zboží. Co ale v případě, kdy doslouží? Dají se celkem efektivně recyklovat. Ne rozřezat na šrot, ale dají se využít k bydlení. A žádnému nouzovému. Tento moderní dům z přepravních kontejnerů ukazuje, jak zajímavě a netradičně se dá bydlet.
05. 04. 2020

Stylový moderní byt vznikl citlivou rekonstrukcí v historické budově

Rekonstrukce historických domů a jejich přestavby na moderní byt jsou v poslední době velmi oblíbené a vyhledávané. Jejich výsledkem je totiž zcela jedinečné a originální bydlení se zcela jedinečnou atmosférou. Příkladem takového bytu je i následující byt s názvem Pushka, který vznikl v památkové zóně ukrajinského hlavního města Kyjeva a který vytvořilo architektonické studio 2B.group.