Přeskočit navigaci
kortova

BydlímeÚtulně.cz

04. 04. 2020

Kuchyně z překližky vypadají skvěle, jsou ekologické a zároveň levné

Kuchyňská linka z překližky – zní to možná lacině, ale pravda je taková, že taková kuchyně vypadá luxusně. A co víc? Jde o levnější a ekologičtější variantu. Jestliže se v současné době chystáte renovovat svou kuchyni, můžete zkusit právě tuto novinku.
04. 04. 2020

Ke správnému složení ubrousku na slavnostní tabuli stačí trocha zručnosti

Umět správně složit ubrousek na slavností tabuli by mělo být základní dovedností každé hospodyňky. A kdy toho můžete využít? Už velmi brzy. Blíží se doba Velikonoc, se kterou jsou obvykle spojeny rodinné i přátelské návštěvy, jejichž součástí často bývá i společný slavnostní oběd či večeře.
04. 04. 2020

Jednoduché triky, díky kterým bude vaše koupelna krásně čistá

Pokud má být vaše koupelna stále dokonale čistá, je třeba jí věnovat velkou péči. Přitom je třeba říci, že se jedná se o jednu z nejméně oblíbených domácích prací. Není se čemu divit, je neustále vystavena vlhkosti i mnoha nejrůznějším bakteriím, a stává se tak mnohdy rájem pro vznik vodního kamene, usazenin i plísně. Existuje velké množství nejrůznějších čisticích prostředků, které si na její čištění můžete opatřit.
04. 04. 2020

I malý byt může vypadat prostorně. Stačí důmyslná přestavba a smysl pro detail

Na designová a architektonická studia po celém světě se stále častěji obracejí lidé s žádostí o rekonstrukci či přestavbu tak, aby se jejich malý byt zvětšil. Aby v něm měli dostatek prostoru pro moderní pohodlný život. Příkladem je i mladá žena, která se na jedno takové studio obrátila s žádostí o rekonstrukci malého, pouze třicet dva metrů čtverečních velkého, bytu v panelovém domě.
03. 04. 2020

Kreativní noční stolky, které vyrobíte snadno a z čehokoliv

Noční stolek je šikovný pomocník, kde si mimo lampičky a knížky můžete odložit i skleničku s vodou, kapesníky a jiné potřeby. Mimo praktické funkce je i dekorativní záležitostí, zvlášť, pokud je něčím zvláštní. Hledáte-li levné a zajímavé projekty pro kutily, které vám ušetří peníze a napomůžou zvýraznění interiéru, pak se nechte inspirovat dnešním příspěvkem.
03. 04. 2020

Papírová roleta svépomocí! Je to jednodušší než se může zdát

Zvažujete pořízení nových závěsů, rolet nebo žaluzií? Stínící techniku není dnes problém koupit. Dokonce chcete-li ušetřit, lze koupit rolety papírové. Právě o těch bude dnešní příspěvek.
03. 04. 2020

Útulná malá chata je zařízena jak stylově, tak i prakticky

Mít možnost vyrazit na víkend do přírody, to je sen mnoha lidí. A aby bylo nocování mimo město komfortní, přijde vhod chata. Tato, kterou si představíme, nemusí sloužit jenom na několik přespání. Klidně se do ní lze nastěhovat. Na celé léto. I když svou rozlohou 36 metrů čtverečních může budit dojem, že to není možné, realita vás přesvědčí o opaku.
03. 04. 2020

Plynový sporák vyžaduje specifické čištění, které není složité

Kdo má indukci nebo sklokeramiku, ten zvládne čištění snadno. Co ale v případě, že máte plynový sporák? Tady už to může být horší, ale ne nemožné. Stačí jenom několik osvědčených postupů a i ten může být jako nový. i přesto, že to není hladká skleněná plocha, jako u zmíněných dvou možností, což jejich údržbu celkem výrazným způsobem usnadňuje.
03. 04. 2020

Spotřeba elektřiny může klesnout, když své spotřebiče používáte chytře

Spotřeba elektřiny je něco, co nás trápí stále více. Ceny za jednotky stoupají a tak je na místě začít efektivně šetřit. Mnohdy k tomu stačí jenom drobná věc, kterou není nic jiného, než správné používání, nebo nastavení našich spotřebičů. A to nás ani nemusí nijak omezit. Podívejte se s námi na efektivní a také na funkční tipy.
02. 04. 2020

Cihly, nebo moderní materiál: otázka, kterou se zabývá mnoho lidí

Rozhodli jste se postavit si dům? Pokud ano, stojíte před důležitou otázkou. Zvolíte cihly, nebo se rozhodnete pro moderní materiály? Nemáme na mysli nutně jenom dřevo, ale máme na mysli také známý Ytong. Co je lepší? To je otázka, která nemá až tak jednoznačnou odpověď.
02. 04. 2020

Moderní plážový dům láká na skvělou polohu i moderní architekturu

Mít plážový dům, to je velký sen mnoha lidí. Chtějí mít nemovitost, kam by mohli vyrazit na víkend, nebo třeba na prázdniny. Charakteristikou takového domu je hlavně jeho zajímavá poloha. Tak, jako v případě těchto dvou zajímavých nemovitostí, které se nacházejí poblíž pláže v Estonsku. Unikátů, které domy mají, je hned několik.
02. 04. 2020

Pěstování bobulovitého ovoce v květináčích není vůbec složité

Bobulovité ovoce, jako jsou jahody, maliny, borůvky a další, lze pěstovat v květináčích. Tudíž nevadí, když máte jen malou zahrádku, balkon či dokonce bydlíte v bytě a zahrádku ani balkon nemáte. Pěstování není složité, stačí jen vybrat správný truhlík a umístění.
02. 04. 2020

Malý dům s rozlohou 18 metrů čtverečních poskytuje překvapivě mnoho místa

Když se řekne malý dům, tak si mnoho lidí představí dnes tolik moderní bungalovy, s několika místnosti. Ty jsou však oproti této nemovitosti stále velké. Možná i obrovské. Dům, který si představíme, je zajímavou dřevostavbou, která je opravdu minimalistická. Ostatně rozloha domu, která je jenom 18 čtverečních metrů, to jenom dokazuje. Takto velkou má řada lidí kancelář. Ale bydlení?
01. 04. 2020

Brambory lze pěstovat i doma. Postačí k tomu prostá nákupní taška

Dřív bylo zvykem, že jsme si mnoho ovoce a zeleniny byli schopni vypěstovat sami. Ať už na zahrádkách či balkonech, bylo možné vidět kbelíky a v nich brambory, keříková rajčata, truhlíky s bylinkami, zahradními či lesními jahodami a mnoho dalšího. Vypadá to, že se opět vrací doba větší samostatnosti.
01. 04. 2020

I malý byt může být prostorný, útulný a praktický zároveň

Mít malý byt nemusí nutně znamenat, že v něm nebude k hnutí, že v něm bude něco chybět, nebo že nebude působit útulně. Naopak. Důležité samozřejmě je velikosti bytu vše přizpůsobit a potom plánovat, co kam přijde a jaké to bude mát využití. Výsledkem může být útulná nemovitost, jako tato, která se nachází v chorvatském městě Záhřeb. Pojďme nahlédnout dovnitř.
01. 04. 2020

Díky těmto tipům zvládnete úklid domácnosti rychle a efektivně

Úklid není v domácnostech moc oblíbenou činností. Mnoho lidí jím často tráví zbytečně moc času, a to kvůli řadě chyb. Ty mohou vést dokonce i k tomu, že samotný úklid není tak dokonalý, jak by měl být. Jak se obojímu vyvarovat? Naučíme vás několik triků.
01. 04. 2020

Stará nepoužívaná stodola se proměnila v praktické místo na bydlení

Původní, již dlouho nepoužívaná stodola byla dlouhé roky odsouzena k zániku. Nakonec se jí povedlo zachránit a přestavět. Na co? Nikoliv na zemědělský objekt, jako tomu bylo v osmnáctém století, kdy tato stodola vznikla, ale na místo, kde se dá bydlet. Jde o jednu z unikátních přestaveb, která jasně ukazuje, že mnoho historických staveb není nutné rovnat se zemí, jelikož se dají prakticky využít.
01. 04. 2020

Stylový venkovský dům ukazuje možnosti moderní architektury

Když se řekne venkovský dům, řada lidí si představí spíše starší, klasickou nemovitost. Ne vždy toto musí platit. Tento dům je toho příkladem. Má velikost 120 čtverečných metrů a nachází se na venkově, v jižní části Chile. A jasně ukazuje, co vše dnes nabízejí možnosti moderní architektury a že nemovitost daleko od civilizace nemusí vždy vypadat tak, jako by byla desítky let stará.
31. 03. 2020

Zbytkový koberec nemusí končit v odpadcích. Lze ho využít k výrobě dekorativního koberečku

Pokud máte doma nebo někde ve sklepě či garáži zbytek srolovaného koberce, můžete jej použít k výrobě dekorativního koberečku. Využít můžete v podstatě cokoliv. Pletací či háčkovací přízi, provázky, na pásky nastříhaná stará trička, povlečení, ubrusy. Jde o to, aby měl provázek nebo příze, kterou budete používat patřičnou šířku. Rychleji a lépe se vám bude pracovat. Rozhodnout se můžete pro kulatý, ale i hranatý kobereček. Dokonce lze využít i drobné zbytky koberce, které nastříháte na různě velká kolečka nebo čtverečky, které budete pak k sobě přišívat nebo lepit.
31. 03. 2020

Nejen vlhčený ubrousek či tenisový míček pomůže docílit efektivního praní prádla

Praní prádla je v každé domácnosti naprosto nezbytná a nutná činnost, díky které je možné nosit stále čisté oblečení. Pokud jste to právě vy, kdo doma pravidelně pere, budou se vám hodit naše tipy a triky, pomocí kterých si tuto činnost zjednodušíte a zefektivníte. Podívejte se na výčet věcí, které jsou doporučovány. Některé možná znáte, jiné pro vás budou novinkou.