Přeskočit navigaci
kortova

Zdravestravovani.eu

14. 08. 2019

Také vás při běhání někdy bolí břicho a cítíte potřebu jít okamžitě na velkou? Vysvětlíme, proč se tak děje a jak tomu předejít

Věřte, že tento problém se týká drtivé většiny běžců. Běžecký průjem je skutečný a již tento nepříjemný problém postihl i zkušené běžce. Dokonce i výborná britská vytrvalkyně Paula Radcliffe si v roce 2005 při maratonu v Londýně musela ulevit přímo pod dohledem kamer.
14. 08. 2019

Lymská borelióza – příčina, příznaky a léčba

Lymská borelióza je onemocnění přenášené klíšťaty a bohužel je na vzestupu, může mít i chronické vedlejší účinky. Nemoc způsobují bakterie rodu Borrelia, které žijí ve střevech klíšťat. Jakmile se přenese na člověka, může napadnout imunitní systém a zapříčinit velmi vážné zdravotní komplikace, jako je meningitida, artritida, neurologické problémy i srdeční selhání.
13. 08. 2019

Zelenina, která by určitě neměla chybět ve vašem jídelníčku pro udržení pevného zdraví

Zelenina by měla být naprostou součástí stravy každého z nás. Je to právě zelenina, která působí i jako prevence mnoha chronických onemocnění a podporuje celkové zdraví člověka. Doporučuje se jíst pět porcí zeleniny denně, což vede k posílení zdraví a imunity. Některá zelenina navíc obsahuje mnohem více živin než jiná. Představíme vám 10 druhů zeleniny, kterou se vyplatí zařadit do svého jídelníčku.
12. 08. 2019

Chůze naboso aneb seznam zdravotních výhod chůze naboso

Kdy jste šli naposledy bosí? Kdy jste si naposledy užili procházku na slunci? „Uzemnění“ je starodávná praxe, kterou lidé používali, aby se spojili se Zemí. Chodit boso pomáhá získat energii z půdy, které se bosé chodidlo dotkne. Může to vypadat jako hloupá metoda, ale určitě to pomáhá. Chůze naboso přináší spoustu výhod. A my se na ně společně dnes zaměříme.
11. 08. 2019

Tipy na celý měsíc pro lepší hubnutí – 25.-30.den

Máme před sebou poslední týden. Pokud jste vydrželi, pak gratulujeme. Ještě si přidáme pár tipů, které vám hubnutí usnadní a můžeme říci, že máte kus cesty za sebou. Zhruba měsíc trvá, než si člověk vybuduje určitý zvyk. Pokud tedy ještě týden vydržíte, budete ostřílení mazáci a můžete si další plány směle tvořit sami.
11. 08. 2019

Vejce vám mohou pomoci s hubnutím – přinášíme důvody, proč u hubnutí konzumovat právě vejce

Mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout, má tendenci vyhýbat se vajíčkům, protože si myslí, že jsou příliš kalorická. Ano, je pravda, že vejce obsahuje tuky, ale ty zdravé, které ve skutečnosti hubnutí podporují. Velké vejce obsahuje pouze 80 kalorií!
11. 08. 2019

Levandule pro lepší náladu a proti neklidnému spánku + její další využití

Levandule je velmi známá bylinka, která se těší oblibě z mnoha důvodů. Uplatnění najde v kuchyni, kosmetice, aromaterapii i při léčení různých neduhů. Prvotní zmínky o levanduli pocházejí ze středomoří, nicméně tato bylinka si získala velkou popularitu po celé Evropě, části Asie a pozvolna se rozšířila také na ostatní kontinenty.
09. 08. 2019

Krásné nohy, které budou vypadat po domácí kúře jako od pedikérky

Chcete mít krásné a hladké nohy a přitom za to téměř nic neutratit? To vše můžete mít, když si uděláte netradiční domácí pedikúru. Jak se brzy přesvědčíte, je to mnohem lepší volba, než různé pilníky, skalpely a speciální roztoky určené pro vaše nohy.
08. 08. 2019

Důvody, proč mít více sexu – budete chytřejší, zdravější, šťastnější…

Mít více sexu neznamená, že ho musíte mít nutně každý den nebo za každou cenu. A určitě to ani neznamená, že si máte rychle někoho najít jen proto, abyste měli sex. Pokud jste však ve zdravém vztahu a uvítali byste sex častěji, vytvořte pro něj vhodné podmínky a běžte tomu naproti. Sex totiž prospívá zdraví. Přinášíme vám 13 důvodů, proč na něj nezapomínat.
08. 08. 2019

Čaje, které vám pomohou zahnat únavu, úzkost, úbytek životní energie a podpoří relaxaci

Bylinky jsou úžasné. Pomáhají nejen při nemocech z nachlazení, léčit kožní onemocnění a rány, při potížích s močovým měchýřem či ledvinami, ale i při nervovém vyčerpání, podrážděnosti, nespavosti, únavě depresi. Bylinek, které mají uklidňující účinky existuje více, proto je možné bylinky buď střídat nebo dokonce kombinovat.
07. 08. 2019

30 jednoduchých tipů na celý měsíc, díky kterým zaručeně zhubnete – 19.-24.den

V tuto dobu již pravidelně cvičíte, ladíte jídelníček a tudíž byste se měli cítit lépe. Cvičení prospívá nejen fyzické stránce člověka, ale i psychice. Člověk je více pozitivně naladěný a má dokonce více energie. Najděte si vždy takový druh pohybu, který vás bude bavit. K cvičení si pusťte hudbu a půjde to samo. Pokud se do něčeho násilím nutíte, nevydrží to. Jde o to, aby vás pohyb bavil a měli jste z něj radost. Je čas posunout se zase o kus dál.
07. 08. 2019

Nepříjemnému tělnímu zápachu lze zamezit i šetrnými a přirozenými způsoby

Někdo se potí více, jiný méně. V každém případě nejde o nic příjemného a bohužel jde o problém, o kterém se mnoho lidí ostýchá hovořit. Nejvíce starostí nadělá právě v létě. I když existuje mnoho kosmetických přípravků, ty daný problém úplně neřeší. Navíc mnohé z nich obsahují i chemikálie, které zdraví neprospívají.
06. 08. 2019

Blue Java Banana aneb modrý banán, který chutná jako vanilková zmrzlina

Máte rádi banány a různé laskominy vyrobené z něj? Pak vás určitě bude zajímat, že existují banány, které chutnají podobně, jako pudink, krém či vanilková zmrzlina. Pěstují se v mnoha částech Asie, Austrálie a Havaje. Slupka nezralého ovoce má namodralý odstín, odtud ten název. Jak banán zraje, získává postupně bledě žlutou barvu. Banán je výtečný i samotný, nicméně často se z něj vyrábí domácí zmrzlina, přidává se do koktejlů, míchá s arašídovým máslem a jiné kulinářské dobroty.
05. 08. 2019

30 jednoduchých tipů na celý měsíc, díky kterým zaručeně zhubnete – 13.-18.den

Dvanáct dní máte za sebou, gratulujeme. To je už kus cesty a když ještě vydržíte, uděláte si z toho zdravý návyk a bude vám připadat divné, proč jste to vlastně nikdy nevydrželi alespoň celý měsíc. V následujících dnech vás čekají nové úkoly a potraviny, které urychlí hubnutí.
05. 08. 2019

Nosit či nenosit podprsenku? Pozitivní přínosy, když přestanete nosit podprsenku

Dnes máme možnost vybírat z nepřeberného množství podprsenek. Push-up, krajkové, hladké, s kosticemi nebo bez kostic, s výztuží, jednobarevné, vícebarevné, sexy, romantické…
05. 08. 2019

Zdravotní výhody rostlinného mléka + jak si vyrobit vlastní a neplatit majlant v obchodě

Není to tak dávno, kdy si většina z nás myslela, že mléko je bílá tekutina, pocházející výhradně z krávy. V dnešní době je však na trhu široký výběr „mléka“, který nemá nic společného se zvířaty. V podstatě ani tak o mléko nejde. Ale je možné touto bílou tekutinou klasické mléko nahradit, aniž by tato bílá voda postrádala zdravotní bonusy. Zájem spotřebitelů o rostlinné mléko je rok od roku vyšší a v současné době mu dává přednost 61% spotřebitelů.
05. 08. 2019

Tipy na lehké, svěží a výživné letní pokrmy – saláty, letní polévky i hlavní chody

Během léta jsou k dispozici úžasné suroviny, ze kterých lze ukuchtit mnoho lahodných a lehkých jídel. Žádné omáčky a těžká jídla. Ideální volbou je v tomto období zelenina, bylinky, houby, cizrna, sójové výrobky a další dobroty.
05. 08. 2019

Jak je to s konzumací ovoce při hubnutí a kdy je nejlepší čas na ovocnou svačinku?

Ovoce je velmi prospěšné pro vaše zdraví. Ale bohužel existuje mnoho dezinformací o výživě kolujících na internetu. A jedním společným tématem je „ Kdy je nejlepší čas si na šťavnatém ovoci pochutnat ?“ Existují tvrzení o tom, jak a kdy byste měli konzumovat ovoce, stejně jako kdy je lépe se ovoci vyhnout. Níže si vše uvedeme na pravou míru.
04. 08. 2019

Co vše může způsobovat neplodnost a jaké mohou být příznaky?

Rok od roku stoupá počet párů, které mají problém s otěhotněním. Přitom existují příznaky, kterých je dobré si všímat již předem. Důvodů, které vedou k neplodnosti je rovněž velké množství. Dnes již existují vědecké publikace a knihy, které pomáhají milionům párům na světě s novými příležitostmi rodičovství s velkou úspěšností.
04. 08. 2019

S únavou pryč – džus, který vám dodá energii.

Trpíte chronickou únavou? Potom budete mít radost z tohoto receptu. Je skvělý pro ty, kteří potřebují dodat novou životní sílu a energii. Tento džus navíc podpoří vaši imunitu, má blahodárný vliv na zvýšení počtu červených krvinek a potlačení zánětů.