Přeskočit navigaci
kortova

BydlímeÚtulně.cz

03. 07. 2020

Živá ozdoba na stěnu plná pozitivní energie, to jsou vertikální kaskádové zahrady

Nasajte klid a pozitivní energii díky rostlinám. Stačí pouhý pohled na stěnu a ocitnete se v jiném světě. To není sen, to je realita a vědecky podložená skutečnost. Rostliny prospívají celkovému zdraví, především psychice. Kde jinde se člověk uklidní a přijde na jiné myšlenky, než v přírodě. Kaskádové zahrady přináší kus krásné přírody rovnou do vašeho domova. A nejen do domova.
03. 07. 2020

Přírodní prostředky na hubení urputných škůdců na zahradě

Každý zahrádkář se jistě někdy potýkal s tím, že jeho pěstované plodiny na zahrádce napadli různí škůdci a případně i mšice. Tato skutečnost není nikterak milá a je potřeba co nejdříve proti nežádoucímu hmyzu zasáhnout, abyste zachránili svou budoucí úrodu ovoce a zeleniny. Jak si tedy počínat, abyste se škůdců efektivně zbavili? Máme pro vás pár vychytávek, z kterých budete nadšení!
03. 07. 2020

Domovem tohoto muže se stala na 25 let jeskyně. Vytvořil v ní dokonalé umělecké dílo

Záliby lidí jsou často různé a patří mezi ně i to, že chodíme navštěvovat jeskyně. A ta hraje hlavní roli i v tomto příběhu. Nad příběhem tohoto muže ale zůstává rozum stát. Na světě existuje milióny míst, které člověk přetvořil k obrazu svému. To, co ale Ra Paulette vytvořil v jeskyni, kde pobýval neuvěřitelných 25 let, zřejmě jen tak nepochopíte. Vytvořil něco, co stojí za obdiv a velké uznání.
03. 07. 2020

Manželé koupili dům a při jeho rekonstrukci narazili v pracovně na překvapení

Koupit si dům a pustit se do jeho rekonstrukce, to vyžaduje vždy odvahu. Nikdy nevíte, na co při opravách narazíte. Při podepsání smlouvy a předání klíčů už ale není cesty zpět. Občas na vás může čekat velmi nepříjemné překvapení. To ale není případ páru z Wisconsinu v USA. Překvapení, které před nimi ukryla starší dáma, jež dům prodala, je mile překvapilo. O takové koupi se jim ani nesnilo.
02. 07. 2020

Unikátní dům na ještě unikátnějším místě, celý je obklopen pouští

Joshua Tree Desert, poušť v americkém státě Kalifornie, skrývá atypické tajemství, kterým je dům, který připomíná spadlý mrakodrap. Na návrhu této zvláštní stavby spolupracovali dva muži, a to Chris Hanley, který patří v USA mezi známé producenty a je podepsán např. pod filmy „Americké Psycho“ („American Psycho“, 2000), „Osudová sázka“ („Buffalo ´66“, 1998) a architekt Tomas Osinski.
02. 07. 2020

Signály, kterými vám rostliny dávají najevo, že je s nimi něco v nepořádku

Lidé často rádi obohacují prostory, v nichž tráví čas. Jak? Používají rostliny. A to jak doma, tak v kanceláři nebo jiném místě, kde pracují. K popularitě pokojových rostlin přispívá zejména skutečnost, že nevyžadují náročnou péči. Pokud znáte základní pravidla, jak se o rostliny starat, je velice pravděpodobné, že se jim bude dařit. Je dobré všímat si i signálů, které vám dávají samy rostliny např. tím, že se na jejich listech objeví netypické skvrnky.
02. 07. 2020

Manželé změnili starou stodolu k nepoznání. Ze zemědělské budovy je útulné místo k bydlení

Že může být stodola jenom místem pro uložení plodin a zemědělské techniky? Ne v tomto případě. Poblíž amerického města Waco v Texasu žijí mladí a velice šikovní lidé Joanna a Chip Gainesovi. Tito manželé se rozhodli, že zde zakoupí nemovitost, a ne tak ledajakou. Zalíbila se jim totiž stará stodola, kterou chtěli přestavět. Koupě se zdařila a muž i žena se pustili do práce, nutno podotknout, že přestavba je velice zdařilá, pojďte s námi do zrekonstruované stodoly nahlédnout.
02. 07. 2020

Dům, který připomíná středověký hrad, majitelé nabízí k prodeji

Tento dům je velice unikátní. Jeho majitelé jej přestavěli do podoby, která připomíná středověký hrad. Leží v anglickém Walesu v malém městě Ruthin. Jeho základy byly postaveny v osmdesátých letech dvacátého století. Rezidence je pojmenována po slavné bitvě u Azincourtu, která se odehrála 25. října 1415 v severní Francii.
01. 07. 2020

Rozlučte se během léta s rozpálenou domácností. Příjemnou teplotu lze udržet i bez klimatizace

Přes den peče sluníčko a během noci sálají domy teplo. Někdy nepomohou ani dokořán otevřená okna a špatně se usíná. Horké sluneční paprsky, které do domu pronikají skrze okna dokáží domov proměnit v neobyvatelnou pec. Jestliže nemáte a neuvažujete o pořízení klimatizace, lze využít některých triků, které sníží teplo v interiéru, aby se v něm pobývalo příjemněji.
01. 07. 2020

Starý autobus žena změnila na prostorné a zároveň útulné bydlení

Jessie Lipskinová sice toužila po vlastním bydlení, ale měla o něm jiné představy než většina z nás. Neměla zájem o již hotový krásný dům nebo prostorný byt, ale chtěla si svůj prostor vytvořit sama. Když nakupovala na jednom z největších světových online nákupních portálů, narazila na autobus typu 1966 GMC, kteří fanoušci filmů mohou znát z filmu „Nebezpečná rychlost“ z roku 1994, ve kterém ho řídil známý herec Keanu Reeves.
01. 07. 2020

Inspirujete se pro projekt rekonstrukce kuchyně povedenými realizacemi

Rekonstrukce kuchyně je vždy krokem, na který stojí za to se řádně připravit. Nejde totiž jen o to, že do celé akce nainvestujete ohromné peníze, které byste určitě neradi vyhodili z okna, ale také to...
30. 06. 2020

Zayn Malik nabízí svůj dokonalý apartmán k prodeji za čtvrt miliardy korun

Potřebujete-li důkaz o tom, že celebrity žijí úplně jiné životy než obyčejní smrtelníci, stačí se podívat na jejich domovy. Zpěvák Zayn Malik, bývalý člen populární chlapecké skupiny One Direction, svůj newyorský byt veřejnosti ukázal, neboť je na prodej. A rozhodně to není byt jen tak ledajaký. Malikův luxusní apartmán v nejvyšším patří budovy v klasickém manhattanském stylu je k dispozici za 11 milionů dolarů, tedy zhruba čtvrt miliardy korun.
30. 06. 2020

Vyzrajte na blechy u mazlíčků. Zatočíte s nimi díky jednoduchému přípravku

Máte-li domácí mazlíčky, je nutné počítat s tím, že možná častěji než kdo jiný budete bojovat s tím, že ho trápí blechy. Je jasné, že psi nebo kočky prostě nejsou tak čistotní a jejich kožich navíc nabízí lákavý úkryt pro řadu malinkých tvorečků. Mezi nejvíce nepříjemné patří jednoznačně blechy. Ty totiž mohou snadno skákat i na lidi a způsobovat bolestivá a svědivá kousnutí. Jak se blech zbavit přírodně?
30. 06. 2020

Srub v srdci přírody překvapí plnohodnotným vybavením, komfortem i přilehlým jezerem

Co k létu neodmyslitelně patří? Přeci teplo, dovolená, dlouhé letní večery, pohoda a koupání. To vše nabízí tento srub. Pokud hledáte odpočinkové místo, kde vás bude rušit jen zpěv ptáků, pak jste na správné adrese. Navíc to budete mít doslova co by kamenem dohodil k nádhernému čistému jezeru, kde se můžete v horku zchladit. Garantujeme, že se vám odtud nebude chtít odjíždět.
30. 06. 2020

Volba správných pokojových rostlin do ložnice zajistí klidný a vydatný spánek

Vydatný a kvalitní spánek je důležitým předpokladem pro to, abychom ve všech sférách našeho života dobře fungovali. Rozhodně se tedy nevyplácí odpočinek podceňovat a využívat čas vyhrazený pro spaní k jiným aktivitám. Dřív nebo později vás taková lehkomyslnost dostihne, a to ne zrovna v pozitivním slova smyslu.
29. 06. 2020

Všestranný alobal má celou řadu nevšedních využití

Hliníková folie je ve vašem šupleti jistě také. Přestože se někteří lidé používání aluminiové fólie v kuchyni spíše vyhýbají, doma ji má téměř každý. Své využití totiž najde i v mnoha jiných situacích, neboť je skladná, lehká...
29. 06. 2020

Žádný nudný kurník. Francouz slepicím postavil westernovou vesnici

Že musí být kurník nevzhlednou součástí zahrad? Ukážeme vám, že nikoliv. Lidé mají různé domácí mazlíčky a nad některými zůstává rozum stát. Třeba když si někdo ochočí zatoulané tygří mládě nebo malého levharta. Hrůzu či odpor můžete pociťovat třeba k jedovatým pavoukům či hadům, ale i tahle zvířata si najdou své nadšené chovatele. Francouz z Provence se však rozhodl jít úplně jiným směrem a za své favoritky si vybral slepice. Ty sice i v České republice chová leckdo, ale těžko se k nim chová tak, jako hrdina našeho článku. Ten jim totiž postavil repliku klasické vesnice z divokého západu.
28. 06. 2020

Inspirace pro výběr sprchových dlaždic a obkladů

Vybírat vhodnou dlažbu a obklady do koupelny absolvuje mnoho z nás i několikrát za život. A nutno podotknout, že nejde zrovna o snadnou záležitost. Dnes je nabídka opravdu pestrá a člověk neví, čemu dát přednost. Navíc v prodejně může vypadat dlažba tak lákavě...Důležité však je, aby slušela naší koupelně, což může být ovlivněno jak přítomností světla, velikosti místností a dalším vybavením.
28. 06. 2020

Potěšte nejen své děti a vyrobte si plnohodnotný bazén z palet

Léto je v plném proudu a teplé dny si žádají řádné osvěžení. A to nejen v podobě vychlazených nápojů, nebo zmrzlin. Vhod přijde i bazén. Pokud se vám nechte letos utrácet za kupovaný bazén, můžete si jednoduše postavit svůj vlastní! A i děti lze během jeho stavby zapojit. O to větší budou mít radost, když do něj o prázdninách skočí!
28. 06. 2020

Okouzlující chata nadchne každého milovníka rustikálního stylu

Představujeme vám dům, který leží asi 45 minut od Montrealu. Tohle venkovské sídlo je opravdu skvostné. Najdete zde tři ložnice a mnoho dalšího fascinujícího prostoru. Pojďte nahlédnout dovnitř a pokochat se, či nabrat inspiraci. Rustikální...