Přeskočit navigaci
kortova

Zdravestravovani.eu

08. 05. 2020

Obezita a vyšší riziko onemocnění novým koronavirem

Shrnutí dosud známých důkazů naznačuje, že obezita je spojena s vyšším rizikem vzniku závažných symptomů a komplikací koronavirového onemocnění (COVID-19), nezávislých na jiných nemocech, jako je kardiovaskulární onemocnění. Lidé s obezitou jsou velmi ohroženou skupinou. Tito lidé jedí většinou stravu s nízkým obsahem vlákniny a antioxidantů, což snižuje imunitu.
08. 05. 2020

Vavřín neboli bobkový list není jen kořením, ale i mocnou bylinkou

Věděli jste, že vavřín je to samé, co bobkový list? Mnoho lidí si to neuvědomuje a mají pocit, že vavřín je jen okrasný keř, který se ale k ničemu jinému nehodí. Chyba lávky – vavřín je také užitečným kořením a samozřejmě i mocnou bylinkou, která vám může pomoci vyřešit celou řadu zdravotních problémů.
08. 05. 2020

Nepodceňujte rizika, která přináší vysoký krevní tlak. Může vás to stát život

Možná si říkáte, že vysoký krevní tlak má dnes každý druhý, a přece to není zas tak hrozné. Když berete léky, většinou se nemusíte nijak omezovat. Bohužel takové uvažování je dost krátkozraké. Léky nejsou samospasitelné a stále je nutné pamatovat i na to, že řada lidí s vysokým krevním tlakem o svých potížích ani neví, a jejich stav tedy není pod dohledem odborníka.
07. 05. 2020

Škodlivých účinků zlozvyku jménem přejídání je celá řada

Ať už doma nebo venku, nekonečné možnosti chutného a lákavého jídla, dostupnost rychlého občerstvení, to vše usnadňuje přejídání. Jestliže si neuvědomujete velikost porcí, může se takové přejídání zvrtnout, což vede k negativním zdravotním následkům. Jedním ze způsobů, jak dostat tento zlozvyk pod kontrolu, je nejdříve pochopit, jak takové přecpávání ovlivňuje tělo.
07. 05. 2020

Včasné rozpoznání příznaků blížícího se infarktu může zachránit život

Infarkt není jen strašákem starších lidí. Ve skutečnosti může ohrožovat i mladou generaci. Rizikové faktory jsou totiž dost často spojené s rychlým a stresujícím životem, který je pro mladé lidi typický. Může tedy přepadnout i vás, i když se považujete za zdravé a plné síly. Jak ale takový infarkt poznáte?
07. 05. 2020

Jóga proti nespavosti. Asány vám pomohu kvalitně spát

Jóga se v posledních letech stala velmi oblíbenou součástí našeho životního stylu. Je to totiž velmi univerzální cvičení, které má prokazatelné zdravotné benefity a řada lidí si jej proto oblíbila. Jóga není prospěšná jen pro zlepšení síly a zpevnění středu našeho těla, ale může vám také pomoci lépe spát. Uvolňující cviky mají naprosto dokonalý vliv na lidi trpící nespavostí.
07. 05. 2020

Nenápadný zabiják jménem cukrovka. Určité příznaky mohou naznačovat, že trápí i vás

Cukrovka patří k jedněm z nejčastějších civilizačních chorob. Přichází často zcela nečekaně a nepozorovaně a řada lidí vůbec netuší, že jí trpí, dokud jim lékař neprovede potřebné testy. Přitom tato nemoc dokáže být velmi zákeřná a pokud není dobře léčena může člověku způsobit skutečně vážné potíže. Snad už ani nemusíme připomínat, že cukrovka není spojena jen s nadměrnou konzumací sladkého.
07. 05. 2020

Univerzální domácí masti, které pomohou vyřešit celou řadu problémů

Málokdo dnes používá domácí masti. Zvykli jsme si, že s každým zdravotním problémem míříme k lékaři. Ten nás většinou vyšetří a ať už něco objeví, nebo nikoliv, pro klid duše vám předepíše nějaký lék, který máte brát. Vy máte pocit, že se léčíte, a lékař i farmaceutické společnosti na tom vydělávají peníze.
06. 05. 2020

Účinné pomocníky na nachlazení připravíte s několika ingrediencí. Úleva přichází téměř okamžitě

Nachlazení nás může potkat v jakékoliv části roku – nezáleží, zda je zima nebo ne, prochladnout můžeme i v létě. A následky asi každý dobře zná – rýma, kašel, bolest hlavy, někdy i teplota a únava. Většinou nezbývá nic jiného, než dát tělu šanci zregenerovat se a načerpat novou sílu. Jenže co když vás nachlazení přepadne v nevhodné době a vy potřebujete být fit co nejdříve?
06. 05. 2020

Astma, koronavirus a riziko vzniku vážnějších problémů

Koronavirus a s ním související pandemie zasáhla úplně každého. Je však nabíledni, že některé skupiny obyvatel jsou daleko ohroženější než jiné. Často se hovoří o seniorech, pro které by infekce skutečně mohla znamenat smrt, ale podobná situace je často u celé řady lidí trpících chronickým onemocněním.
06. 05. 2020

Dopřejte nohám tolik potřebný odpočinek. Pomůže jednoduchá lázeň

Že je lázeň určená pro celé tělo? Nemusí tomu tak být. Může se hodit jenom na určitou jeho část. Řada z nás tráví doslova celé dni běháním po městě, zařizováním, plněním řady úkolů do zaměstnání i pro rodinu. Je úplně pochopitelné, že na konci dne jste vyčerpaní a nejvíce to odnáší vaše nohy. Mohou být dokonce i nateklé a bolavé a může se zvyšovat riziko vzniku křečových žil.
06. 05. 2020

Na bolesti kloubů platí zelné zábaly. Připravit si je lze velmi snadno

S věkem přichází řada problémů. Mezi ty nejnepříjemnější, které nám dokáží pěkně zkomplikovat život, patří bezpochyby bolesti kloubů. Nejčastěji se objevují u velkých kloubů jako jsou kolenní klouby, kyčle nebo ramena, ale mohou nás potrápit i jinde. Jakmile máme takto zasažený pohybový aparát, je velice nepříjemné, ne-li skoro nemožné, žít život naplno a kvalitně.
05. 05. 2020

Jasné známky toho, že tělo vyžaduje více pohyb

Zajímá vás, zda byste měli jít v šlépějích svých přátel, kteří tráví mnoho času sportovními aktivitami? Možná jste už o tom dávno rozmýšleli, ale zatím nepřišel ten správný impuls. Zamyslete se a pokud alespoň jednou odpovíte ano, pak byste měli rozhodně začít cvičit. A je úplně jedno, jakou sportovní aktivitu si vyberete. Každému může svědčit něco jiného. Možná už je však nejvyšší čas, hledat tu pravou aktivitu pro vás.
05. 05. 2020

Pampeliška, obyčejná bylinka s neobyčejnými účinky na zdraví

Pro někoho je pampeliška otravný plevel, ale pro jiného kytka plná vitamínů se zázračnými účinky na lidské zdraví. K nejléčivější části pampelišky patří kořen, ale využívají se i listy a květy. V podstatě ji využijete úplně celou. Přinášíme vám seznam zdravotních benefitů i tipy, co si z pampelišky připravit.
04. 05. 2020

Už jste někdy slyšeli o čaji jménem Matcha? Jeho pravé zdravotní přínosy málokdo zná

Matcha čaj již dávno nepatří k žhavým novinkám, přesto se vyplatí připomenout si zdravotní výhody, které plynou z jeho konzumace. Mezi ty nejznámější patří potlačení škodlivých volných radikálů, snížení rizika cukrovky, zvýšení hladiny energie a [...]...
04. 05. 2020

Proti bolesti hlavy pomohou nejen prášky. Vyzkoušejte také banány, zázvor nebo koupel

Bolest hlavy dokáže člověka doslova paralyzovat. Její příčiny mohou být velmi různé. Nedostatek spánku, stres, nedostatek minerálů nebo dlouhodobá práce s počítačem a ještě mnohem víc. Ať už je ale důvod kdekoliv, většinou se bolesti zbavujeme kouzelnou pilulkou proti bolesti, která nás potíží zbaví během chvilky.
04. 05. 2020

Jednoduchý solný detox odstraní z těla toxiny a pomáhá při hubnutí

Solný detox není totéž, jako nasypat kuchyňskou sůl do vany. Epsomská sůl je vlastně hydrát síranu hořečnatého, který se ukázal mít pozoruhodné účinky na zdraví kůže. Kromě toho, že léčí poranění a vyrážky, má také silné detoxikační účinky, ulevuje od bolestí svalů, zmírňuje záněty a dokonce pomáhají i při redukci tělesné hmotnosti. Zejména ve formě koupelí je výborným společníkem pro celkovou fyzickou i psychickou relaxaci.
04. 05. 2020

Varovné signály, jimiž játra upozorňují, že je s nimi něco špatně

Játra jsou základní čističkou každého organismu. Právě tento obrovský orgán pomáhá z krve odstraňovat veškeré toxické látky, které do svého těla přijímáme z nevhodné stravy, ale také ze znečištěného životního prostředí, případně díky léčbě chemickými preparáty, které játra velmi zatěžují. Kromě toho játra pomáhají zpracovávat také potřebné živiny ze stravy tak, aby je tělo dokázalo využít.
04. 05. 2020

Nedostatek vitaminu D lze vysledovat podle jednoduchých příznaků

Vitamin D klíčovým způsobem ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu v těle a ovlivňuje až dvě stovky různých chemických reakcí v těle. Ty jsou zásadní pro udržení zdraví zubů a kostí. Dlouhodobý nedostatek vitaminu D tak může u dětí vyvolat růstové vady, jako je křivice, u starších lidí pak řídnutí kostí.
03. 05. 2020

Lněné semínko dokáže s lidským tělem doslova zázraky

Lněná semínka jsou ceněná pro své zdravotní účinky po staletí, proto patří mezi superpotraviny. Je to zkrátka poklad plný živin. Semínka jsou hladká, malá, tmavě hnědé nebo zlaté barvy, s pevnou ochrannou slupkou. Jsou skvělým zdrojem minerálů, vitamínů, proteinů, vlákniny i omega 3 mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na srdeční i mozkovou činnost včetně hladiny cholesterolu v krvi.